ČSOB Bratislava Marathon 2018

Krzysztof Szymański, 2018-04-11, 14:44
Bratysława to piękne miasto, warte zwiedzenia ze względu na ciekawą architekturę, dobry dojazd z Sosnowca. Najlepiej zwiedza się stolicę naszych południowych sąsiadów uczestnicząc w ČSOB Bratislava Marathon ;)
ČSOB Bratislava Marathon 2018

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po moim ostatnim maratonie w Koszycach, a już zacząłem się zastanawiać gdzie kolejny. Tak to już jest, że mimo bólu i zmęczenia spowodowanego szybkim biegiem przez 42km jest jakaś chęć przeżyć ten stan ponownie. Wspólnie z grupką Harpaganów wytypowaliśmy na nasz kolejny cel Bratysławę. Skoro w Koszycach się udało to w Bratysławie też powinno być nieźle pomyślałem. Droga z Sosnowca niezbyt długa. Dlaczego by nie zwiedzić w biegu stolicy Słowacji. Wszystko potoczyło się od tego momentu szybko, wydarzenie na FB, zebranie ekipy, rejestracja na zawody, rezerwacja hostelu, 18 tygodni planu pod maraton ;) Ani się obejrzałem a tu już trzeba jechać.

Wiele osób się dopisywało do wydarzenia, niektórzy z powodów osobistych i zdrowotnych rezygnowali, ale ostatecznie do Bratysławy pojechaliśmy 12 osobową grupą w składzie:

 • Alina Krajecka Solarz (maraton)
 • Tomasz Sobieski (maraton)
 • Jarosław Podsiadło (maraton)
 • Kasia Kulawik (10km)
 • Damian Szastak (maraton)
 • Artur Leśniewski (maraton)
 • Justyna Straszak (10km)
 • Łukasz Klich (maraton)
 • Krzysztof Szymański (maraton)
 • Jakub Bednarz (maraton)
 • Grzegorz Boberek (maraton)
 • Szymon Kuczyk (maraton)

Organizacja wyjazdu:

 • Ilośc osób: 12
 • Ilość aut: 3
 • Wyjazd spod McD 6:30; na miejscu w hostelu 11:09 (wliczając przerwy)
 • Nocleg: Elisabeth Old Town
 • Trasa: Sosnowiec - Zwardoń - Zilina - Bratysława
 • Dystans: < 800km w obie strony
 • Paliwo: ok 51l (spalanie 6.8l/100km)
 • Winieta: 10 €

Strona sportowa:

 • ilość osób które ukończyły maraton: 10 (4 rekordy życiowe)
 • ilość osób które ukończyły bieg na 10km: 2 (2 rekordy życiowe)

Trasa maratonu umiarokowanie łatwa. Dwie pętle na każdej trzeba pokonać jeden podbieg na starówkę (kostka brukowa, zdjęcie poniżej) oraz podbieg na most nad Dunajem.

Pogoda jaką mieliśmy 8 kwietnia nie była idealna do bicia rekordów, ale biegało się już w gorszych warunkach. Temperatura około 18-20st, miejscami silny wiatr.

Osobiste refleksje:

Po sukcesie w Koszycach w postaci rekordu życiowego 3:07:21, do Bratysławy przygotowywałem się według planu "Maraton Zaawansowany", biegając od 90 do 113km tygodniowo. Sam plan oceniam jako dobry, ciekawy, wyważony. Nie ma w nim aż tak dużo szybkich i wykańczających jednostek jak w planie Danielsa, ale w maratonie nie jest to aż tak potrzebne - tak mi się wydawało. Przygotowania przypadły na okres zimowy więc tym bardziej ciężko byłoby realizować jednostki z rytmami czy interwałami na śliskiej jakby nie było nawierzchni. W moim przypadku niestety po naturalnym spadku formy po roztrenowaniu nie udało się wrócić do takiej dyspozycji jaką się cieszyłem przed maratonem w Koszycach. Nie było wprawdzie źle, ale swoje szanse na poprawienie wyniku z Koszyc oceniałem jako iluzoryczne. Mimo wszystko chciałem zaryzykować. Wiedziałem, że maraton raczej przebiegnę, a jak nie to go przejdę ;)

W sobotę po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu w hostelu, odebraniu pakietów startowych udaliśmy się na krótki rozruch. 5km w umiarkowanym tempie częściowo po trasie maratonu.

Po rozruchu rozciąganie, porcja makaronu i wycieczka na miejsce startu. Na 16.00 planowany był start biegu na 10km w którym startowały nasze dwie dziewczyny Justyna i Kasia. Oby dwie spisały się na medal ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe.

Niedziela - dzień startu

Start maratonu był przewidziany na godzinę 10 w niedzielę.

W niedzielę rano pobudka o 6:00, półtorej bułki z masłem orzechowym, dżemem i bananem i krótki 20 min spacer z Szymonem i Łukaszem po okolicy. Po drodze kawa i powrót do hostelu. Czasu nie było zbyt wiele ponieważ trzeba było się pakować. Niestety w hostelu nie było możliwości przedłużenia rezerwacji choćby jednego pokoju do godziny 15.00 więc musieliśmy się spakować do auta, a pozostałe rzeczy zostawić w depozycie.

O 9.30 udaliśmy się z Łukaszem i Szymonem na krótką rozgrzewkę, po której ustawiliśmy się w swoich strefach startowych.

Kuba planował pobiec po nową życiówkę w okolcach 2:45 więc ustawił się wśród elity, Łukasz podjął próbę złamania 3h, ja podjąłem próbę poprawy wyniku 3:07 z Koszyc, a Szymon chciał sprawdzić jak to jest pobiec maraton nie mając wcześniej za sobą 3.8km pływania oraz 180km jazdy na rowerze. Marzył mu się wynik w okolicach 3:30. Reszta ekipy celowała w wynik od 3:15 do 4h.

Godzina 10:00 - START

Jak to w maratonie bywa pierwszy kilometr to przepychanka w tłumie biegaczy, ale tutaj nawet szybko zrobiło się luźno i już 2 kilometr można było biec swoim zaplanowanym tempem. Na trasie było kilka nawrotek więc była okazja pozdrowić kompanów tej wycieczki.  Kuba jak zwykle w czubie stawki, Łukasz tuż za pacemakerem na 3h a reszta zgodnie ze swoimi celami.

Odżywianie na trasie:

Co ok 5km były punkty z wodą, izotonikami, gąbkami, woda podawana była w buteleczkach 0,25ml co jest dobrym rozwiązaniem dla osób które tak jak ja dławią się pijąc z kubka podczas biegu. Na punktach odżywczych były banany, czekolada: gorzka i biała, pomarańcze, cytryny, cukier w kostkach.

Tradycyjnie zabrałem na trasę swój prowiant: 2x softflask z wodą z cytryną i miodem, 3 żele ALE w tym jeden z kofeiną.
Starałem się dodatkowo nawadniać wodą na punktach odżywczych, a po 35km nawet skusiłem się na pomarańcza, czekoladę i cytrynę ;)

Sprzęt:

Po raz drugi pobiegłem w Nike Zoom Streak 6, które i tym razem idealnie się sprawdziły. Buty są lekkie, dynamiczne czyli to na czym najbardziej mi zależy.

Przetestowałem spodenki z Decathlonu polecane przez Łukasza LEGGINSY DO BIEGANIA KRÓTKIE MĘSKIE KALENJI które posiadają dwie kieszenie z boku oraz dwie kieszenie z przodu i z tyłu. W ten sposób mogłem bez problemu pomieścić 2 softfalski, 3 żele, telefon i chusteczki ;)

Bieg:

Pierwsze 21.1km przebiegłem zgodnie z planem w czasie podobnym jak w Koszycach (1:33:42, średnie tempo 4:23/km). Jednak rozpoczynając drugą decydującą pętlę czułem już w nogach i płucach, że nie jest łatwo, że będzie walka. No i była walka. Utrzymanie tempa w okolicach 4:25/km było juz bardzo ciężkie, postanowiłem więc postarać się trzymać chociaż tempo 4:30/km, po kolenych kilometrach starałem się nie zwalniać więcej niż do 4:35/km, a później biec poniżej 5:00/km. Końcowe kilometry to już walka z własną głową aby nie przejść do marszu. Ostatecznie całą trasę przebiegłem i dotarłem na metę z czasem 3:15 zaraz za zającem na ten czas.

Poniżej moje międzyczasy:

To był mój 10 maraton odkąd zacząłem biegać w 2012 roku. Czwarty wynik w karierze, najgorszy od 4 lat na tym dystansie.

Być może nie ryzykując biegu na PB i biegnąc bardziej zachowawczo udałoby mi się dobiec w czasie około 3:10 tylko co by mi to dało ? Taki wynik nie byłby ani życiówką, ani tym bardziej nie dawałby mi miejsca na podium ;) Zaryzykowałem, nie udało się trudno. Podczas drugiej pętli miałem wrażenie, że to mój najtrudniejszy maraton w życiu, ale tak się płaci za zbyt szybki początek. Taki sprawdzian jest też cenny, utwierdziłem się w przekonaniu które jednostki treningowe na mnie najlepiej działają, jaka strategia na maraton jest dla mnie najlepsza, jak się odżywiać, ubierać itd.

Czy jestem zawiedziony ? Nie, znam swoje możliwości i wiedziałem, że ciężko będzie powalczyć o rekord osobisty. Czy jestem zadowolony? Tak, wyprawa na maraton z Harpagańską ekipą to zawsze super przygoda, świetne wspomnienia, a dodając do tego uroki Bratysławy mam prawo być zadowolony z wyjazdu. Każdy przebiegnięty od startu do mety maraton to 42km szczęścia ;)

Wyniki naszej ekipy:

 • Alina Krajecka Solarz (maraton): 4:11:08
 • Tomasz Sobieski (maraton): 4:06:57
 • Jarosław Podsiadło (maraton): 3:30:01
 • Kasia Kulawik (10km): 54:18*
 • Damian Szastak (maraton): 3:40:59
 • Artur Leśniewski (maraton): 3:27:52*
 • Justyna Straszak (10km): 1:02:56*
 • Łukasz Klich (maraton): 3:11:03*
 • Krzysztof Szymański (maraton): 3:15:21
 • Jakub Bednarz (maraton): 2:47:43*
 • Grzegorz Boberek (maraton): 3:23:14
 • Szymon Kuczyk (maraton): 3:30:20*

* rekordy życiowe

** Łukasz dodatkowo na pierwszej pętli zaliczył życiówkę na półmaratonie 1:29:01

Po maratonie krocząc niczym zombie udaliśmy się na obiad, piwo (w moim przypadku jako że byłem kierowcą Kofola) i rozjechaliśmy się do domów ;)

Dziękuję wszystkim współtowarzyszom za wyjazd. Tradycyjne hasło - musimy to powtórzyć.

Galeria: Bratislava Marathon 2018

Powiązane informacje

Maraton 7 Jezior - debiut
Maraton 7 Jezior - debiut. Do startu....Gotowi ...START ...i  ruszyły  20 czerwca długo oczekiwane biegi w... [więcej]
7. Harpagańska Dycha - FAQ
7. Harpagańska Dycha - FAQ. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Miasto Sosnowiec już... [więcej]
7. Harpagańska Dycha
7. Harpagańska Dycha. Zapraszamy do zabawy po raz siódmy :) [więcej]
RZUĆ WSZYSTKO I WYJEDŹ W BIESZCZADY NA VII HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI
RZUĆ WSZYSTKO I WYJEDŹ W BIESZCZADY NA VII HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI. 12 PAŹDZIERNIKA 2019, CISNA Wydarzenie, na którym nie mogło nas zabraknąć!!!! Harpagani... [więcej]
Zakochaj się w Warszawie
Zakochaj się w Warszawie. Bieganie, rodzina, praca, pasja... czy to da się połączyć. Bożenka pokazała, że tak, biorąc... [więcej]
1 2 Tri FUN ! - Łukasz Klich o I Triathlon Kędzierzyn Koźle
1 2 Tri FUN ! - Łukasz Klich o I Triathlon Kędzierzyn Koźle. Pomimo tego, że od marca przygotowywałem się do triathlonu to tak naprawdę nie miałem wybranych... [więcej]
Nasza sztafeta na Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu
Nasza sztafeta na Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu. W miniony weekend 28 lipca 2019 obyła się pierwsza edycja Triathlon Kędzierzyn-Koźle. Nasze... [więcej]
BAT - czyli triathlon w Sosnowcu
BAT - czyli triathlon w Sosnowcu. "Sosnowiec Łączy" z pewnością słyszeliście to hasło. Czy wiedzieliście jednak, że łączy... [więcej]
Wadowicki cykl biegów górskich
Wadowicki cykl biegów górskich. Harpagani uwielbiają biegać po górach. To tam z nich wychodzi to co najbardziej... [więcej]
Olga + 2 x Ania = Supermaraton Gór Stołowych
Olga + 2 x Ania = Supermaraton Gór Stołowych . W ramach babskiego wypadu i ogromnej potrzeby wspólnego spędzenia czasu postanowiłyśmy... [więcej]
Jaga-Kora jak po maśle
Jaga-Kora jak po maśle. Kora, Jaga czy „Baba Jaga” jak często nazywa ten bieg Aga, to kolejny bieg z serii... [więcej]
Jaga Kora czyli sprawdzian możliwości „Mam czas na bieganie„
Jaga Kora czyli sprawdzian możliwości „Mam czas na bieganie„. Bieganie ultra to zawsze było moje marzenie. Pamiętam jak siedziałam kiedyś przed komputerem, gdy... [więcej]
Moja pierwsza 40ka. Brzmi jak urodziny?
Moja pierwsza 40ka. Brzmi jak urodziny?. Moja pierwsza 40-ka. Brzmi jak urodziny? Nie no to już było, jest znacznie więcej na tzw. karku.... [więcej]
Harpagani na Węgrzech czyli Bridgestone 45. Komárno-Komárom
Harpagani na Węgrzech czyli Bridgestone 45. Komárno-Komárom. Każda dobrze przygotowana impreza powinna odbyć się z wpadką. Z ekipą Harpagana spotkaliśmy się o... [więcej]
9. Bieg Smyka
9. Bieg Smyka. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec serdecznie zaprasza na 9. Bieg Smyka, który odbędzie się... [więcej]
XII PÓŁMARATON DĄBROWSKI - Paweł Widawski
XII PÓŁMARATON DĄBROWSKI - Paweł Widawski. Miejsce 201051, czas 1:19:16. [więcej]
Myśli się materializują a marzenia się spełnia
Myśli się materializują a marzenia się spełnia. Myśli się materializują a marzenia się spełnia - tak chcę podsumować pierwszy start w tym roku... [więcej]
Myślicie, że żaden maraton już Was nie zaskoczy?
Myślicie, że żaden maraton już Was nie zaskoczy?. Czy Wy też tak macie, że zaraz po jednych zawodach pojawia się myśl, aby się zapisać na... [więcej]
Atest 6.Harpagańskiej Dychy
Atest 6.Harpagańskiej Dychy. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom dołączamy do wglądu atest 6 edycji naszej "Dychy".... [więcej]
Specjalnie dla was - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY
Specjalnie dla was - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY. Z myślą o fanach Dychy i stałych bywalców - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY - do zakupienia... [więcej]
Lubisz biegać ?
Lubisz biegać ?. [więcej]
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!. Zerknijcie - jaką propozycję, poza koszulkami w pakiecie, razem z VERTISS-em mamy w tym roku... [więcej]
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się. Przypominamy – zostało jeszcze 10 dni niższej opłaty startowej [więcej]
Zamieć, Zadyma, Zawierucha ...
Zamieć, Zadyma, Zawierucha .... Zamieć to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na... [więcej]
Galeria z Biegu WOŚP
Galeria z Biegu WOŚP . Przedstawiamy galerię zdjęć z 5. Sosnowieckiego Biegu WOŚP "Policz się z Cukrzycą"... [więcej]
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej. Chciałabym Wam opowiedzieć o moich dwóch biegach. Pierwszy to XVIII Gorlicki Bieg... [więcej]
6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów
6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Miasto Sosnowiec już... [więcej]
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą. "Szczęście jest motylem: próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie... [więcej]
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA. Święta coraz bliżej, czas też na świąteczną ofertę w QMEDIC REHABILITACJA [więcej]
LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018)
LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018). Jak można najkrócej opisać etapy jakie się przechodzi podczas Leśnika? Od radości po... [więcej]
Eliminator
Eliminator "Zdobądź Górę i Pokonaj Siebie" . Eliminator czyli spacerkiem na Czantorie. Zawody składające się z 4 biegów na dystansie... [więcej]
Długi spacer po krainie Łemków
Długi spacer po krainie Łemków. W Beskidzie Niskim zakochałem się od pierwszego wejrzenia w 2016 roku i od 3 lat w moim biegowym... [więcej]
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą. BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)
DZIĘKUJEMY, ŻE CO ROKU JESTEŚCIE Z NAMI I TO DZIĘKI WAM... [więcej]
2018 New York City Marathon - relacja Anety
2018 New York City Marathon - relacja Anety. Kiedy kończysz 50 lat, zostajesz babcią i otrzymujesz w prezencie urodzinowym pakiet startowy na... [więcej]
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018. Ten bieg w zasadzie nie był wcześniej planowany ale tak się złożyło, że podczas rozmów ze... [więcej]
37.Mainova Frankfurt Marathon
37.Mainova Frankfurt Marathon. Zapraszamy do lektury relacji z 37.Mainova Frankfurt Marathon w którym swoją nową... [więcej]
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński. Rozpoczynamy nowy cykl artykułów o naszych Harpaganach i Harpagankach. Na pierwszy ogień... [więcej]
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC. Spotkanie ze specjalistą od prawidłowej postawy i ciała i ruchu. W naszym nowoczesnym stylu... [więcej]
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!. Bez końca inspirują nas ludzie, którzy dokonują wspaniałych rzeczy. Poruszają nas ich... [więcej]
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'. W piątek (19.10.2018 r.) w Częstochowie odbył się czwarty etap cyklu Nocna Wataha, tym razem w... [więcej]
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie "Biegnij Warszawo". Zwiedzanie Warszawy nie było dla nas głównym celem. Przyjechałyśmy tutaj aby wziąć udział... [więcej]
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA. Nigdy nie mów nigdy. Decyzję aby wziąć udział w półmaratonie i zdobyć metę na... [więcej]
Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :)
Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :). Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
Harpagani na
Harpagani na "Silesia Maraton" - cz. 1 - ISABELA - MARATONKA. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów. W minioną niedzielę w Rzeszowie po raz 6 odbył się PKO Maraton Rzeszowski, na którego... [więcej]
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI. Mija tydzień odkąd członkowie naszego Stowarzyszenia zebrali się na najważniejsze zebranie w roku... [więcej]
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec. „Cross Saturna” bieg terenowy na dystansie 10 km miałem potraktować jako trening do... [więcej]
Baran Trail Race 25km
Baran Trail Race 25km. Baran Trail Race 25km czyli bieg po którym czuję się jakby stratowało mnie stado... [więcej]
Czas na pierwszą „100-tke”
Czas na pierwszą „100-tke”. Była Ćwiartka (1/4 IM) to teraz przyszedł czas na pierwszą „100-tke”. Aby przeżycia... [więcej]
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno. Bieg Uliczny Jaworzno - 15 km po raz trzeci już w moim kalendarzu biegowym, tym razem biegowo i... [więcej]
Pomsta Janosika
Pomsta Janosika. A zaczęło się to w lutym….
Zimowa edycja Janosika na dystansie 45 km tak nas urzekła,... [więcej]
Leśnik lato 2018
Leśnik lato 2018. Bo, ...ani czas, ani gwiazdy, ani też bogowie nie wyznaczają pór roku. Pory roku... [więcej]
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;)
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;). Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” to już Nasza tradycja. U nas jak zawsze... [więcej]
Letni City Trail 2018
Letni City Trail 2018. W letniej edycji City Trail wystartowałem z ciekawości jak będzie się biegło bez śniegu, błota, i... [więcej]
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.)
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.). Razem z Kamilem, wybraliśmy się do Lądka Zdroju na bieg K-B-L czyli skrót od miast,... [więcej]
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-)
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-). Do udziału w Hunt Run- Polowanie na Biegaczy- "Najdzikszy bieg sezonu z przeszkodami"... [więcej]
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON. W sobotę 30 czerwca w Nowej Wsi odbył się po raz trzeci Silesian Highland Marathon. Jest do bieg,... [więcej]
3x Śnieżka=1x Mont Blanc
3x Śnieżka=1x Mont Blanc. Zauroczona tym biegiem w którym brałam udział jako kibic rok temu, postanowiłam... [więcej]
Biegowy weekend Sebastiana
Biegowy weekend Sebastiana. Miniony wekend biegowy obfitował w wydarzenia biegowe. Wszystko zaczęło się już w czwartek 21... [więcej]
Bieg na 10 km w Jaworzu
Bieg na 10 km w Jaworzu. Bieg na 10 km w Jaworzu przeszedł do historii ;)
Wspaniała trasa z widokiem na Beskid Śląsk,... [więcej]
Sprawdzian w Bukownie
Sprawdzian w Bukownie. Miał to być pierwszy start po skoncentrowaniu się na krótszych dystansach. Narazie z... [więcej]
Nad(Leśnik)
Nad(Leśnik). Po wiosenym Leśniku zostały mgliste wspomnienia bo czasu trochę minęło i powodów do... [więcej]
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie. VI Bieg charytatywny na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum – 5 km „BIEGNIEMY DLA... [więcej]
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą. W dniu 26 maja telefon z pracy- mamy awarię więc w niedzielę 27mają w dniu biegu  wszystkie... [więcej]
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0)
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0). „Pięćdziesiąt km na pięćdziesiąt lat” tak sobie marzyłem jakiś czas temu. Marzyłem to... [więcej]
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km. Na stronie organizatora można było między innymi wyczytać: dystans: 25,6 km; przewyższenia:... [więcej]
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM. Beskidzki Topór ultra 73 KM ukończony i to jak czas 8:23:44 :). Jak to czytałem w... [więcej]
Majowy szalony weekend
Majowy szalony weekend. Tak jak Isa napisała to był majowy szalony weekend :-) [więcej]
Pociąg do biegania
Pociąg do biegania. Pociąg do biegania – bieg znaleziony przypadkowo udało się zebrać ekipę Alina, Paulina,... [więcej]
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC. Informujemy, że na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny WSZYSTKIE LIMITY MAMY NA FULL zapełnione [więcej]
Wings for Life World Run oczami Bożenki :)
Wings for Life World Run oczami Bożenki :). Uciekanie przed metą już mam za sobą. Droga do Poznania była długa, a do domu tym bardziej, ponieważ [więcej]
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina . Po ubiegłorocznym Maratonie w Krakowie i biegu z kontuzją kolana oraz odpuszczeniu planowanego na... [więcej]
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety. Kiedy postanowiłam przebiec 3 Maraton w swoim życiu - padło na Orlen Warsaw Maraton, miałam przez... [więcej]
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. Kochane dzieciaki - w zeszłym roku zapewniliście zwierzakom ze schroniska pełne brzuchy W tym... [więcej]
8 Bieg Smyka
8 Bieg Smyka. Plac Papieski 16.06.2018 [więcej]
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy oficjalne wyniki i galerie z biegu na 10km i marszu Nordic Walking w ramach 5... [więcej]
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy. ... ale nie opadły z nas emocje ... te cudowne - unoszące - dające siłę na zaś - że warto ...... [więcej]
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!. SKOK TANDEM z instruktorem od Tajemniczego Sponsora :)
Kto kocha ekstremalne wyczyny ??? Kto... [więcej]
Komu zawiesimy na szyi ...
Komu zawiesimy na szyi .... Komu zawiesimy na szyi ten cudnej urody medal? [więcej]
Grawerowanie medali na mecie
Grawerowanie medali na mecie. Jedną z nowości na naszym biegu będzie możliwość wygrawerowania na medalu imienia, nazwiska oraz... [więcej]
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra. Podobnie jak rok temu w marcu, wybraliśmy się do Zawoi na IV Bieg Śnieżnej Pantery pod hasłem MOC... [więcej]
Trasa 5HD - bieg 10km i NW
Trasa 5HD - bieg 10km i NW. Dziś przyszedł czas na pokazanie Wam trasy - biegu i marszu nordic walking - nowej innej czy... [więcej]
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany. Informujemy, że w dniu dzisiejszym został wyczerpany limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze w... [więcej]
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r. Meta na Stadionie Śląskim - to był magnes, który przyciągnął 3056 osób na dystansie... [więcej]
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy wam projekty koszulki i buffa, który każdy z opłaconych zawodników... [więcej]
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?. Miejsca bardzo szybko się zapełniają i niektórzy już mocno trenują, aby osiągnąć super... [więcej]
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!. "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co... [więcej]
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO. Są już wyniki głosowania na maratonach polskich - Harpagańska Dycha wysoko cenioną wśród... [więcej]
Zimowy Janosik Kris
Zimowy Janosik Kris. 5:55... o matko... po co mi to znowu?
Może jeszcze chwilę uda się pospać, te pół... [więcej]
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę. Informujemy, że OD DZISIAJ ulega zmianie wysokość opłaty startowej 5. Harpagańskiej Dychy. W... [więcej]
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018. Zaczyna się piękny czas, czas na bieganie i to nie byle jakie –bo bieganie ULTRA! Początki... [więcej]
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy. Do piątej Harpagańskiej Dychy został już tylko miesiąc, a nawet mniej bo zostało tylko 29 dni ...... [więcej]
Trening górski z Marcinem Świercem
Trening górski z Marcinem Świercem. Ciekawa środa z Mistrzem Polski w Ultramaratonie Górskim Marcinem Świercem. Czwórka... [więcej]
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI. Lista zawodników się powiększa - hurrra !!! a na niej widzimy zapisanych zawodników... [więcej]
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!. Informujemy, że limit miejsc na marsz Nordic Walking został wyczerpany. Lista startowa pełna -... [więcej]
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking. WAŻNA informacja lista zawodników Marszu Nordic Walking rośnie i rośnie ... przypominamy -... [więcej]
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu. Wreszcie nadszedł moment, na który długo oczekiwaliśmy my i pewnie większość z WAS - co... [więcej]
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter. Czy biegi górskie mogą odbywać się w mieście ? Pewnie, że tak. Mogą nawet odbywać się w... [więcej]

7 Harpagańska Dycha - 22 marca 2020

Organizatorzy

Sponsorzy

Patronat medialny