Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :)

Jarek K, 2018-10-10, 15:24
Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię startu maratończyków i półmaratończyków, tych zaprawionych w bojach, i tych debiutujących ...  Jak im poszło - dowiecie się z indywidualnych relacji naszych zawodników ;)  DZIŚ: JAREK - MARATOŃCZYK :)
Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :)

X PKO Silesia Marathon – jubileuszowa edycja tegoż maratonu była zarazem moim maratońskim debiutem. Trasa niełatwa, częściowo znana mi z poprzednich edycji gdzie kilkukrotnie startowałem w półmaratonie. Największe obawy budziły przede mną ostatnie kilometry, gdzie trasa stawała się bardziej pofałdowana z długimi podbiegami – tam zawsze było ciężko, a tym razem najdłuższy podbieg przypadnie mi w okolicach 35-36km trasy. Biorąc pod uwagę, że najdłuższy wybiegany przeze mnie do tej pory dystans to ok 30km, budziło to słuszne obawy. Tym bardziej, że tyle się człowiek naczytał i nasłuchał o tej „ścianie” na którą zwykle trafiają maratończycy w okolicach właśnie 35km.
Do samego startu w maratonie specjalnie się nie przygotowywałem. To znaczy nie tak że w ogóle, ale nie miałem określonego planu pod bieg maratoński. Na co dzień, biegałem swoje ale częściej zaglądałem na leśne ścieżki, górki a asfaltu starałem się unikać o ile to tylko możliwe. Starałem się jedynie dokładać nieco kilometrażu na długich wybieganiach. Dopiero po ostatnim starcie górskim w połowie września przerzuciłem się na bieganie po asfalcie, tak aby nogi przywykły na nowo do twardej nawierzchni i do butów na asfalt które stały ostatnie 3 m-ce w szafie ;) Do maratonu zostały mi 3 tygodnie. Akurat tyle żeby zrobić jeszcze kilka dobrych treningów i zdążyć złapać przeziębienie w ostatnim tygodniu przed startem :p Ostatni tydzień ograniczył się w ten sposób do jednego krótkiego pobiegania we wtorek i faszerowania się witaminą C i Rutinoscorbinem (aby zdjęcia z trasy były wyraźne). A może te 4 dni przerwy od biegania przed startem wyszły moim nogom na dobre? ;)
Co ciekawe, myślałem że czym bliżej dnia startu tym bardziej będę się stresował a tymczasem aż do soboty byłem nad wyraz spokojny :) W piątek po pracy odebrałem pakiet startowy, w sobotę na spokojnie wszystko sobie przygotowałem – pas startowy z numerem, 4 żele, 2 shoty magnezowe i rzeczy do ubrania na bieg i do przebrania po biegu. Stresować zacząłem się dopiero pod wieczór. Nie zakładałem z góry tempa na ten bieg, postanowiłem wsłuchać się w swój organizm i pobiec komfortowym dla mnie tempem jak podczas długich wybiegań. Jak uda się zadebiutować z czasem poniżej 4h 30min to będę bardzo zadowolony. Jak do tej pory najdłuższe dystanse jakie pokonałem były biegane w górach więc ciężko mi było nawet zakładać jakieś średnie tempo dla dystansu większego niż półmaraton. Ważne żeby ukończyć – a czas jest rzeczą drugoplanową.


Niedziela – 07.10.2018 – „NADEJSZŁA WIEKOPOMNA CHWILA” jakby to powiedział Jan Pawlak ;) To ten dzień! Start o godzinie 9:00 ale na miejscu trzeba być odpowiednio wcześniej aby spokojnie zaparkować auto, dostać się spod Stadionu Śląskiego na miejsce startu, ogarnąć się na miejscu, oddać rzeczy do depozytu i ustawić się w kolumnie biegaczy w wyznaczonej strefie 4:30-5:00 :) Pogoda jest dobra – nie za ciepło nie za zimno. Niebo lekko zachmurzone, czasami przebija się słońce. Temperatura ok 12-14C – dla mnie bomba! Na starcie zjawiamy się w 3-osobowym składzie Harpaganów (Isa, Iro i Ja). Oni już mają za sobą po kilkanaście maratonów i biegi ultra więc trochę mnie dziwi że ustawiają się za balonikami na 4:30. Okazuje się że chcą sobie pobiec rekreacyjnie. HA! Rekreacyjnie 42km, czemu nie :) Można i tak :) A przed nami z balonikami na 4:30 zaprzyjaźniona grupa „Duszków” z prowadzącym ich pacemakerem Tomkiem – taki, człowiek cyborg co biega po 24h i 48h bez przerwy albo jak u nas robi się chłodno to leci do Grecji przebiec sobie w ciepełku 250km ;)

Czekamy na odliczanie do startu i.... czekamy dalej bo zanim te 1000 osób przed nami ruszy to trochę schodzi. Mijamy bramę startową i zaczynam swoja przygodę z maratonem :) Od razu stwierdzam, że źle mi się biegnie tym tempem i lekko przyspieszam – takie był założenie – wsłuchać się w swój organizm a nie trzymać się zakładanego tempa. Pierwsze kilometry biegnie mi się bardzo dobrze, może trochę za szybko bo w granicach 5:40/km ale wiem że w tym tempie jestem w stanie przy sprzyjających warunkach przebiec ponad 20km i się nie zajechać. Na każdym punkcie odżywczym uzupełniam płyny, napełniam bidonik a między punktami staram się co jakiś czas pamiętać o nawadnianiu. W okolicach 10km mijam Mariusza który kibicuje i robi zdjęcia. Po chwili zaczyna się dosyć długi podbieg ale pokonuję go bez większego problemu, redukując tylko nieco na tym odcinku tempo. O dziwo na tym odcinku sporo biegaczy zaczyna już iść – może to moje miejsce zamieszkania na pagórkowatym terenie i trochę biegania po górkach coś tutaj dało i wyprzedam na tym odcinku kilka osób.
Dobiegamy do Nikiszowca, to ok 15km trasy, czyli 1/3 za mną, nie jest źle nie czuję jakiegoś dużego zmęczenia. Robimy tutaj pętlę pomiędzy kamienicami i wybiegamy z powrotem na drogę która dobiegliśmy. Zanim z niej odbijemy w lewo rzucam okiem ile tam jeszcze osób dobiega do Nikiszowca i widzę sznur biegaczy który się ciągnie aż po horyzont – sporo ich za mną, czyli w ogonie nie biegnę :) W okolicach półmetka robię szybki rachunek. Wiem że takim tempem na pewno nie dobiegnę do końca, bo się zajadę, natomiast wypracowany do tej chwili naddatek czasu zapewne zniweluje się jeśli trafię na „ścianę”. Według moich wyliczeń to na razie biegnę tempem pozwalającym na osiągnięcie czasu w granicach 4:10 czyli spokojnie mogę się nieco po oszczędzać, tym bardziej, że druga połowa trasy jest dużo trudniejsza.


Na 25km przy punkcie z wodą biorę na wszelki wypadek shota magnezowego, wolę zażyć go wcześniej niż dopiero jak zaczną dopadać mnie skurcze. Przy okazji zauważam, że jest to moje najszybsze 25km w życiu :) Chyba faktycznie trafiłem dzisiaj na dobrą dyspozycję i warunki pogodowe. A może to ta świadomość że mam zostać maratończykiem pcha mnie do przodu ;) Do punktu na 30km docieram już dużo bardziej zmęczony niż 5 km wcześniej, ale czas zadowalający – jak w pysk strzelił równo 3:00:00, czyli na ostatnie 12km zostało mi 1,5h do pełni szczęścia. Jakby nie te 30km w nogach to by mi te 1,5h starczyło nawet na 15km i jeszcze by był czas na piwo na mecie ;) Kawałek dalej za punktem mijam Alinę, która przyszła pokibicować, jeszcze nie zacząłem biec po zażyciu żelka a już krzyczy „Dalej Harpaganie! Nie obijać się! Biegnij!” :) Więc zaczynam biec dalej napawając się tym, że teraz już każdy km więcej to poprawa mojego najdłuższego do tej pory dystansu o kolejne kilometry. Czy dołożę do niego jeszcze 12? Jak chcę zostać maratończykiem to muszę!

Kolejne kilometry stają się coraz trudniejsze i jakby dłuższe. Wpatruje się w asfalt przed sobą i staram się równomiernie przebierać nogami. W okolicy 32km Aga cyka fotki i gdyby nie jej gorący doping to bym pewnie nawet jej nie zauważył, mijam też Renatkę która biegnie połówkę. Po chwili dobiega Paweł który kibicuje biegając i towarzyszy po drodze każdemu z naszych Harpaganów. Biegnie ze mną jakiś czas. Niestety na tym etapie zmęczenia trudny jest ze mnie rozmówca więc po wymianie kilku zdań zawraca i biegnie wypatrywać kolejnych Harpaganów, gdzieś tam za mną pewnie spotka Isę i Ira ;) Ciekawe czy mnie dogonią przed metą – biorąc po uwagę ich formę i doświadczenie w zestawieniu z moimi wyczerpującymi się bateryjkami – wszystko możliwe ;)
Od mniej więcej 35km zaczyna się już ostry kryzys, nie wiem czy to ściana czy nie ściana bo w głowie to jej raczej nie mam, głowa i serce chce dalej i dalej, tylko nogi za nimi nie nadążają. Biorę drugiego shota, bo czuję że nie jest dobrze, od czasu do czasu jak tylko zmuszę się do większego wysiłku to czuję jakby już miał mnie złapać skurcz, truchtanie 8:00-8:30/km nie ma sensu, bo więcej pożytku będzie z tego jak przemaszeruję kawałek i nogi odetchną a wrócą siły by dobiec do końca. Ten ostatni podbieg wydaje się nie mieć końca, kibice dają energii, staram się zacząć biec, małymi zrywami udaje się dotrzeć do szczytu tej „golgoty”. Po drodze odbieram SMS'a od Marty, że siedzą na trybunach na wysokości mety i czekają na mnie. Do mety jeszcze „TYLKO 3km”. Na szczęście z górki, wydaje się że skurcze dały sobie spokój i dam radę już dobiec do mety bez zbędnych przystanków. Mam na to prawie 25 min aby zmieścić się w 4:30h, na wszelki wypadek biegnę zachowawczo bez zbędnych szaleństw, bo lepiej dobiec spokojnym tempem do mety niż miałoby mnie poskładać gdzieś po drodze przed samym stadionem. O, jednego takiego tutaj widzę, walczy przy chodniku ze skurczami odstawiając taniec szczudlarza. Znam ten bul bo już przeżywałem kiedyś skurcze w obu nogach naraz. Niezbyt przyjemna sprawa. Mam nadzieję że udało mu się przewalczyć kryzys, bo do mety już bardzo blisko.
Jeszcze ostatni zakręt, 500m prosto, lekko pod górkę, długie te 500m ale kibiców sporo, dodają nieco skrzydeł, skręt na stadion i już w cieniu tunelu łzy cisną się do oczu, morda się cieszy, nogi żwawiej przebierają. Ta świadomość, że jeszcze tylko 3/4 okrążenia po bieżni stadionu i wpadnę na metę. Jeszcze tylko 300 metrów po bieżni, ostatnie 100m, widzę jak rodzina do mnie macha z trybun, odmachuję do nich i wbiegam na metę kończąc swój pierwszy w życiu maraton! Jubileuszowy X PKO Silesia Marathon z finiszem w „Kotle Czarownic”. Zrobiłem to i jestem z siebie dumny! Zostałem Maratończykiem! Piękny medal, piękne uczucie i czas z którego jestem super zadowolony – 4:24:51.

Ten debiut był planowany na 42 urodziny – miało być 42 km na 42 lata ale nie wyszło. Może dobrze się złożyło bo zyskałem w tym czasie nieco więcej doświadczenia. Cóż, może trzeba teraz postawić na 50 km na 50 lat, bo co po maratonie człowiekowi pozostaje do zrobienia – chyba tylko ultra ;)

Galeria: Silesia Marathon 2018

Powiązane informacje

Maraton 7 Jezior - debiut
Maraton 7 Jezior - debiut. Do startu....Gotowi ...START ...i  ruszyły  20 czerwca długo oczekiwane biegi w... [więcej]
7. Harpagańska Dycha - FAQ
7. Harpagańska Dycha - FAQ. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Miasto Sosnowiec już... [więcej]
7. Harpagańska Dycha
7. Harpagańska Dycha. Zapraszamy do zabawy po raz siódmy :) [więcej]
RZUĆ WSZYSTKO I WYJEDŹ W BIESZCZADY NA VII HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI
RZUĆ WSZYSTKO I WYJEDŹ W BIESZCZADY NA VII HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI. 12 PAŹDZIERNIKA 2019, CISNA Wydarzenie, na którym nie mogło nas zabraknąć!!!! Harpagani... [więcej]
Zakochaj się w Warszawie
Zakochaj się w Warszawie. Bieganie, rodzina, praca, pasja... czy to da się połączyć. Bożenka pokazała, że tak, biorąc... [więcej]
1 2 Tri FUN ! - Łukasz Klich o I Triathlon Kędzierzyn Koźle
1 2 Tri FUN ! - Łukasz Klich o I Triathlon Kędzierzyn Koźle. Pomimo tego, że od marca przygotowywałem się do triathlonu to tak naprawdę nie miałem wybranych... [więcej]
Nasza sztafeta na Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu
Nasza sztafeta na Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu. W miniony weekend 28 lipca 2019 obyła się pierwsza edycja Triathlon Kędzierzyn-Koźle. Nasze... [więcej]
BAT - czyli triathlon w Sosnowcu
BAT - czyli triathlon w Sosnowcu. "Sosnowiec Łączy" z pewnością słyszeliście to hasło. Czy wiedzieliście jednak, że łączy... [więcej]
Wadowicki cykl biegów górskich
Wadowicki cykl biegów górskich. Harpagani uwielbiają biegać po górach. To tam z nich wychodzi to co najbardziej... [więcej]
Olga + 2 x Ania = Supermaraton Gór Stołowych
Olga + 2 x Ania = Supermaraton Gór Stołowych . W ramach babskiego wypadu i ogromnej potrzeby wspólnego spędzenia czasu postanowiłyśmy... [więcej]
Jaga-Kora jak po maśle
Jaga-Kora jak po maśle. Kora, Jaga czy „Baba Jaga” jak często nazywa ten bieg Aga, to kolejny bieg z serii... [więcej]
Jaga Kora czyli sprawdzian możliwości „Mam czas na bieganie„
Jaga Kora czyli sprawdzian możliwości „Mam czas na bieganie„. Bieganie ultra to zawsze było moje marzenie. Pamiętam jak siedziałam kiedyś przed komputerem, gdy... [więcej]
Moja pierwsza 40ka. Brzmi jak urodziny?
Moja pierwsza 40ka. Brzmi jak urodziny?. Moja pierwsza 40-ka. Brzmi jak urodziny? Nie no to już było, jest znacznie więcej na tzw. karku.... [więcej]
Harpagani na Węgrzech czyli Bridgestone 45. Komárno-Komárom
Harpagani na Węgrzech czyli Bridgestone 45. Komárno-Komárom. Każda dobrze przygotowana impreza powinna odbyć się z wpadką. Z ekipą Harpagana spotkaliśmy się o... [więcej]
9. Bieg Smyka
9. Bieg Smyka. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec serdecznie zaprasza na 9. Bieg Smyka, który odbędzie się... [więcej]
XII PÓŁMARATON DĄBROWSKI - Paweł Widawski
XII PÓŁMARATON DĄBROWSKI - Paweł Widawski. Miejsce 201051, czas 1:19:16. [więcej]
Myśli się materializują a marzenia się spełnia
Myśli się materializują a marzenia się spełnia. Myśli się materializują a marzenia się spełnia - tak chcę podsumować pierwszy start w tym roku... [więcej]
Myślicie, że żaden maraton już Was nie zaskoczy?
Myślicie, że żaden maraton już Was nie zaskoczy?. Czy Wy też tak macie, że zaraz po jednych zawodach pojawia się myśl, aby się zapisać na... [więcej]
Atest  6.Harpagańskiej Dychy
Atest 6.Harpagańskiej Dychy. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom dołączamy do wglądu atest 6 edycji naszej "Dychy".... [więcej]
Specjalnie dla was - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY
Specjalnie dla was - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY. Z myślą o fanach Dychy i stałych bywalców - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY - do zakupienia... [więcej]
Lubisz biegać ?
Lubisz biegać ?. [więcej]
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!. Zerknijcie - jaką propozycję, poza koszulkami w pakiecie, razem z VERTISS-em mamy w tym roku... [więcej]
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się. Przypominamy – zostało jeszcze 10 dni niższej opłaty startowej [więcej]
Zamieć, Zadyma, Zawierucha ...
Zamieć, Zadyma, Zawierucha .... Zamieć to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na... [więcej]
Galeria z Biegu WOŚP
Galeria z Biegu WOŚP . Przedstawiamy galerię zdjęć z 5. Sosnowieckiego Biegu WOŚP "Policz się z Cukrzycą"... [więcej]
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej. Chciałabym Wam opowiedzieć o moich dwóch biegach. Pierwszy to XVIII Gorlicki Bieg... [więcej]
6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów
6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Miasto Sosnowiec już... [więcej]
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą. "Szczęście jest motylem: próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie... [więcej]
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA. Święta coraz bliżej, czas też na świąteczną ofertę w QMEDIC REHABILITACJA [więcej]
LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018)
LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018). Jak można najkrócej opisać etapy jakie się przechodzi podczas Leśnika? Od radości po... [więcej]
Eliminator
Eliminator "Zdobądź Górę i Pokonaj Siebie" . Eliminator czyli spacerkiem na Czantorie. Zawody składające się z 4 biegów na dystansie... [więcej]
Długi spacer po krainie Łemków
Długi spacer po krainie Łemków. W Beskidzie Niskim zakochałem się od pierwszego wejrzenia w 2016 roku i od 3 lat w moim biegowym... [więcej]
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą. BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)
DZIĘKUJEMY, ŻE CO ROKU JESTEŚCIE Z NAMI I TO DZIĘKI WAM... [więcej]
2018 New York City Marathon - relacja Anety
2018 New York City Marathon - relacja Anety. Kiedy kończysz 50 lat, zostajesz babcią i otrzymujesz w prezencie urodzinowym pakiet startowy na... [więcej]
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018. Ten bieg w zasadzie nie był wcześniej planowany ale tak się złożyło, że podczas rozmów ze... [więcej]
37.Mainova Frankfurt Marathon
37.Mainova Frankfurt Marathon. Zapraszamy do lektury relacji z 37.Mainova Frankfurt Marathon w którym swoją nową... [więcej]
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński. Rozpoczynamy nowy cykl artykułów o naszych Harpaganach i Harpagankach. Na pierwszy ogień... [więcej]
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC. Spotkanie ze specjalistą od prawidłowej postawy i ciała i ruchu. W naszym nowoczesnym stylu... [więcej]
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!. Bez końca inspirują nas ludzie, którzy dokonują wspaniałych rzeczy. Poruszają nas ich... [więcej]
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'. W piątek (19.10.2018 r.) w Częstochowie odbył się czwarty etap cyklu Nocna Wataha, tym razem w... [więcej]
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie "Biegnij Warszawo". Zwiedzanie Warszawy nie było dla nas głównym celem. Przyjechałyśmy tutaj aby wziąć udział... [więcej]
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA. Nigdy nie mów nigdy. Decyzję aby wziąć udział w półmaratonie i zdobyć metę na... [więcej]
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
Harpagani na
Harpagani na "Silesia Maraton" - cz. 1 - ISABELA - MARATONKA. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów. W minioną niedzielę w Rzeszowie po raz 6 odbył się PKO Maraton Rzeszowski, na którego... [więcej]
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI. Mija tydzień odkąd członkowie naszego Stowarzyszenia zebrali się na najważniejsze zebranie w roku... [więcej]
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec. „Cross Saturna” bieg terenowy na dystansie 10 km miałem potraktować jako trening do... [więcej]
Baran Trail Race 25km
Baran Trail Race 25km. Baran Trail Race 25km czyli bieg po którym czuję się jakby stratowało mnie stado... [więcej]
Czas na pierwszą „100-tke”
Czas na pierwszą „100-tke”. Była Ćwiartka (1/4 IM) to teraz przyszedł czas na pierwszą „100-tke”. Aby przeżycia... [więcej]
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno. Bieg Uliczny Jaworzno - 15 km po raz trzeci już w moim kalendarzu biegowym, tym razem biegowo i... [więcej]
Pomsta Janosika
Pomsta Janosika. A zaczęło się to w lutym….
Zimowa edycja Janosika na dystansie 45 km tak nas urzekła,... [więcej]
Leśnik lato 2018
Leśnik lato 2018. Bo, ...ani czas, ani gwiazdy, ani też bogowie nie wyznaczają pór roku. Pory roku... [więcej]
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;)
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;). Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” to już Nasza tradycja. U nas jak zawsze... [więcej]
Letni City Trail 2018
Letni City Trail 2018. W letniej edycji City Trail wystartowałem z ciekawości jak będzie się biegło bez śniegu, błota, i... [więcej]
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.)
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.). Razem z Kamilem, wybraliśmy się do Lądka Zdroju na bieg K-B-L czyli skrót od miast,... [więcej]
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-)
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-). Do udziału w Hunt Run- Polowanie na Biegaczy- "Najdzikszy bieg sezonu z przeszkodami"... [więcej]
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON. W sobotę 30 czerwca w Nowej Wsi odbył się po raz trzeci Silesian Highland Marathon. Jest do bieg,... [więcej]
3x Śnieżka=1x Mont Blanc
3x Śnieżka=1x Mont Blanc. Zauroczona tym biegiem w którym brałam udział jako kibic rok temu, postanowiłam... [więcej]
Biegowy weekend Sebastiana
Biegowy weekend Sebastiana. Miniony wekend biegowy obfitował w wydarzenia biegowe. Wszystko zaczęło się już w czwartek 21... [więcej]
Bieg na 10 km w Jaworzu
Bieg na 10 km w Jaworzu. Bieg na 10 km w Jaworzu przeszedł do historii ;)
Wspaniała trasa z widokiem na Beskid Śląsk,... [więcej]
Sprawdzian w Bukownie
Sprawdzian w Bukownie. Miał to być pierwszy start po skoncentrowaniu się na krótszych dystansach. Narazie z... [więcej]
Nad(Leśnik)
Nad(Leśnik). Po wiosenym Leśniku zostały mgliste wspomnienia bo czasu trochę minęło i powodów do... [więcej]
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie. VI Bieg charytatywny na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum – 5 km „BIEGNIEMY DLA... [więcej]
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą. W dniu 26 maja telefon z pracy- mamy awarię więc w niedzielę 27mają w dniu biegu  wszystkie... [więcej]
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0)
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0). „Pięćdziesiąt km na pięćdziesiąt lat” tak sobie marzyłem jakiś czas temu. Marzyłem to... [więcej]
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km. Na stronie organizatora można było między innymi wyczytać: dystans: 25,6 km; przewyższenia:... [więcej]
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM. Beskidzki Topór ultra 73 KM ukończony i to jak czas 8:23:44 :). Jak to czytałem w... [więcej]
Majowy szalony weekend
Majowy szalony weekend. Tak jak Isa napisała to był majowy szalony weekend :-) [więcej]
Pociąg do biegania
Pociąg do biegania. Pociąg do biegania – bieg znaleziony przypadkowo udało się zebrać ekipę Alina, Paulina,... [więcej]
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC. Informujemy, że na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny WSZYSTKIE LIMITY MAMY NA FULL zapełnione [więcej]
Wings for Life World Run oczami Bożenki :)
Wings for Life World Run oczami Bożenki :). Uciekanie przed metą już mam za sobą. Droga do Poznania była długa, a do domu tym bardziej, ponieważ [więcej]
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina . Po ubiegłorocznym Maratonie w Krakowie i biegu z kontuzją kolana oraz odpuszczeniu planowanego na... [więcej]
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety. Kiedy postanowiłam przebiec 3 Maraton w swoim życiu - padło na Orlen Warsaw Maraton, miałam przez... [więcej]
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. Kochane dzieciaki - w zeszłym roku zapewniliście zwierzakom ze schroniska pełne brzuchy W tym... [więcej]
8 Bieg Smyka
8 Bieg Smyka. Plac Papieski 16.06.2018 [więcej]
ČSOB Bratislava Marathon 2018
ČSOB Bratislava Marathon 2018. Bratysława to piękne miasto, warte zwiedzenia ze względu na ciekawą architekturę, dobry dojazd z... [więcej]
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy oficjalne wyniki i galerie z biegu na 10km i marszu Nordic Walking w ramach 5... [więcej]
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy. ... ale nie opadły z nas emocje ... te cudowne - unoszące - dające siłę na zaś - że warto ...... [więcej]
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!. SKOK TANDEM z instruktorem od Tajemniczego Sponsora :)
Kto kocha ekstremalne wyczyny ??? Kto... [więcej]
Komu zawiesimy na szyi ...
Komu zawiesimy na szyi .... Komu zawiesimy na szyi ten cudnej urody medal? [więcej]
Grawerowanie medali na mecie
Grawerowanie medali na mecie. Jedną z nowości na naszym biegu będzie możliwość wygrawerowania na medalu imienia, nazwiska oraz... [więcej]
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra. Podobnie jak rok temu w marcu, wybraliśmy się do Zawoi na IV Bieg Śnieżnej Pantery pod hasłem MOC... [więcej]
Trasa 5HD - bieg 10km i NW
Trasa 5HD - bieg 10km i NW. Dziś przyszedł czas na pokazanie Wam trasy - biegu i marszu nordic walking - nowej innej czy... [więcej]
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany. Informujemy, że w dniu dzisiejszym został wyczerpany limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze w... [więcej]
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r. Meta na Stadionie Śląskim - to był magnes, który przyciągnął 3056 osób na dystansie... [więcej]
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy wam projekty koszulki i buffa, który każdy z opłaconych zawodników... [więcej]
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?. Miejsca bardzo szybko się zapełniają i niektórzy już mocno trenują, aby osiągnąć super... [więcej]
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!. "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co... [więcej]
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO. Są już wyniki głosowania na maratonach polskich - Harpagańska Dycha wysoko cenioną wśród... [więcej]
Zimowy Janosik Kris
Zimowy Janosik Kris. 5:55... o matko... po co mi to znowu?
Może jeszcze chwilę uda się pospać, te pół... [więcej]
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę. Informujemy, że OD DZISIAJ ulega zmianie wysokość opłaty startowej 5. Harpagańskiej Dychy. W... [więcej]
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018. Zaczyna się piękny czas, czas na bieganie i to nie byle jakie –bo bieganie ULTRA! Początki... [więcej]
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy. Do piątej Harpagańskiej Dychy został już tylko miesiąc, a nawet mniej bo zostało tylko 29 dni ...... [więcej]
Trening górski z Marcinem Świercem
Trening górski z Marcinem Świercem. Ciekawa środa z Mistrzem Polski w Ultramaratonie Górskim Marcinem Świercem. Czwórka... [więcej]
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI. Lista zawodników się powiększa - hurrra !!! a na niej widzimy zapisanych zawodników... [więcej]
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!. Informujemy, że limit miejsc na marsz Nordic Walking został wyczerpany. Lista startowa pełna -... [więcej]
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking. WAŻNA informacja lista zawodników Marszu Nordic Walking rośnie i rośnie ... przypominamy -... [więcej]
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu. Wreszcie nadszedł moment, na który długo oczekiwaliśmy my i pewnie większość z WAS - co... [więcej]
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter. Czy biegi górskie mogą odbywać się w mieście ? Pewnie, że tak. Mogą nawet odbywać się w... [więcej]

7 Harpagańska Dycha - 22 marca 2020

Organizatorzy

Sponsorzy

Patronat medialny