LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018)

2018-12-04, 11:52
Jak można najkrócej opisać etapy jakie się przechodzi podczas Leśnika? Od radości po nienawiść, chwile zwątpienia i z powrotem, i tak kilka razy – taki pięciogodzinny interwał emocjonalny. Po wszystkim zostaje ogromna satysfakcja i... BÓL! Oj, boli wszystko i długo. Ale jak boli, to znaczy, że się żyje i że się człowiek nie oszczędzał.
LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018)

Dystans: PółLEŚNIK czyli ok. 27,8km; przewyższenie +/- 2048m

O Leśniku słyszałem już jakiś czas temu. Słyszałem tyle, że bieg fajny, kameralny, w pięknych okolicznościach przyrody, że na krótszych dystansach są bardzo duże limity czasowe a więc można podejść do startu spokojnie, bez napinki, bo limit czasowy raczej nikogo tutaj nie wykluczy. Nikt tylko nie wspominał o tym, że organizatorzy mają tendencje sadystyczne jeśli chodzi o prowadzenie trasy. Jeśli ktoś się spodziewał przyjemnej trasy prowadzonej wzdłuż wytyczonych szlaków turystycznych to się mocno zawiódł. Jeśli ktoś myślał, że po ostrym zbiegu będzie choćby krótki płaski odcinek na złapanie oddechu to tez się zawiódł bo zwykle zbieg kończył się jeszcze bardziej stromym podejściem. Jeśli ktoś liczył że się rozpędzi na bardziej łagodnych zbiegach, to się przeliczył bo jak tu zbiegać po luźnych kamieniach przysypanymi liśćmi pod którymi czai się
gdzieniegdzie gruba warstwa lodu. Oczywiście Ojciec Dyrektor pomyślał również o nizinnych biegaczach i zostawił im ok 2-3 kilometrowy odcinek, który teoretycznie można było przebiec. Wmiarę płaski odcinek o przyjemnej dla stopy nawierzchni, bez czających się na nasze kostki ostrych kamieni. No tak, tylko po 20 km w nogach kto miał jeszcze siły tutaj biec? Truchtanie, slowjogging – ok ale do szybkiego biegu mało kto był już tutaj zdolny.


Ale wróćmy do początku. Kto mnie w ogóle na to namówił? Mnie – tego co nie lubi zimna, nie lubi marznąć a w górskich biegach dopiero raczkuje? No kto? Kto szeptał mi do ucha „dawaj, pobiegniemy”, „fajnie będzie”, „zapisz się”... no rzesz kurde blade – nikt... sam się na to zgodziłem i zapisałem bez żadnego kija ani marchewki. No jeśli nie liczyć posta na FB z informacją że parę osób z Harpagan Sosnowiec wybiera się na ten bieg. Sam sobie jestem winny ;)

Przed biegiem śledząc posty na profilu organizatora i wsłuchując się w opinie innych zaczęły mi się otwierać szerzej oczy. Aha! Była Górska Przygoda w Wiśle to teraz będzie Górska Masakra w Bielsku. Co kilka dni sprawdzałem pogodę, bo obawiałem się że może spaść śnieg i wtedy będzie naprawdę ciężko i będę musiał chyba przeprosić się z kijami choć nie lubię mieć zajętych rąk podczas biegu a z kijami jeszcze w ogóle nie biegałem tylko trochę chodziłem. Na szczęście do samego startu śniegu nie nasypało a jedynie miejscami trochę oszroniło wyższe partie gór (przynajmniej w Beskidzie). Na wyjazd udało się uzgodnić transport tak, że jechaliśmy na 2 auta. Kasia, Paulina, Monika i ja zabraliśmy się z Krissem – naszym duchowym przywódcą stada ;) Ponieważ Kriss ma za sobą już kilka startów na dystansach krótszych i dłuższych w biegach organizowanych przez Ojca Dyrektora Leśnika to po drodze jeszcze nas trochę postraszył. Jak się później okazało nie były to strachy na lachy a obiektywne i cenne uwagi za które chyba nie tylko ja jestem mu wdzięczny.

Na miejscu spotkaliśmy się z resztą ekipy. Odebraliśmy numery startowe, oczywiście obowiązkowo wspólne zdjęcie przed startem, życzymy sobie powodzenia na trasie i przygotowani na nieznane czekamy na wystrzał startera. Aga - nasz super fotograf, ustawia się w strategicznym miejscu tak aby udało się wychwycić w tłumie każdego ze startujących. Tutaj jeszcze większość uśmiechnięta i pełna woli walki. Może niektórzy nieświadomi jeszcze tego co nas czeka? ;)

Pierwszy płaski, około kilometrowy odcinek pokonujemy asfaltem i zaczynamy wspinać się pod Szyndzielnię, 3 km podejścia, odbijamy w lewo i lecimy szlakiem w dół w kierunku dolnej stacji kolejki. W tym miejscu każdy o zdrowych zmysłach wsiadłby w wagonik i po kilku minutach znalazłby się z powrotem na szczycie Szyndzielni. No ale my tu nie po to przyjechaliśmy żeby się kolejką przejechać :) Robimy niemal 180 stopni zwrotu i wspinamy się na szczyt ale już nie szlakiem tylko dokładnie pod trasą kolejki. Na przestrzał, najkrótszą drogą na górę, w linii prostej to tylko 1800m. Mało, co nie? W ile takie dystanse biegacie? 7-8 min? Aaa... to pod górkę. No to 12 min? 20 min? Ale to ponad 400m w górę! Mi to zajęło ok. 35 min. Ktoś da więcej? ;) Dużym plusem tego podejścia, przynajmniej jak dla mnie, było to że cały czas praktycznie było widać punkt docelowy – maszt na samym szczycie. Podejście trudne, nachylenie miejscami sięgające 50%, niektóre fragmenty oblodzone i wyślizgane przez idących przede mną. Od czasu do czasu ktoś krzyczy „uwaga lód!”. Większość zawodników ma kije więc trzeba trzymać dystans aby nie dostać w oko jak się komuś omsknie kijek na lodzie. Śliskie fragmenty staram się omijać zachodząc lekko na trawę. Czasem idę na „pieska” ale ciągle do przodu. Już po drodze (a to dopiero drugie podejście) słychać rozmowy na temat skrócenia trasy, bo trzeba Wam wiedzieć, że na Leśniku w każdym miejscu gdzie trasa się rozdziela z krótszym dystansem, można zmienić decyzję i zmienić dystans na krótszy i będzie się na tym dystansie sklasyfikowanym.

Docieram na szczyt, wsuwam żela i zaczyna się zbieg. Z początku ciężko jest mi zwiększyć tempo bo „czwórki” ostro dostały na podejściu. Chwilę truchtam ale stwierdzam, że łatwiej będzie popuścić nieco hamulce aby bardziej nie zarżnąć „czwórek”. Zbieg się kończy, dobiegamy do drogi, chwila na wyrównanie oddechu przed kolejnym podbiegiem i... co jest? Za czym ta kolejka? Jakieś zamieszanie przy drodze. Czyżby komuś się coś stało? Nie. Moim oczom ukazuje się punkt żywieniowy. Ale jak to? Miał być na 16 km po kolejnej hopce. Czyżbym gdzieś ściął trasę? Ale tak o 6 km i jeden szczyt? :) Niemożliwe! Okazuje się że punkt został przeniesiony i podobno była mowa o tym na odprawie ale widocznie umknęło to nie tylko z reszta mojej uwadze. Biorę do kubka trochę ciepłej herbaty rozciągam się nieco, krzyczę swój numer do sędziów aby mnie odnotowali na punkcie i ruszam dalej. 

Zaczyna się podejście pod Stołów. Jak biegłem niedawno treningowo z Brennej przez Błatnią na Klimczok to Stołów po drodze nie wydawał się taki stromy ale podejście od tej strony jest jednak znacznie dłuższe i jednak zaczyna się z niższego punktu. Moje czwóreczki znowu dostają lanie a to jeszcze nie połowa trasy. Po drodze jeden z biegaczy prowadzi transmisję na żywo albo po prostu nagrywa dla potomnych, krótko zagaduje i idziemy dalej. Przypominam sobie że ja też miałem dać znać żonie czy żyję i jak mi idzie. Próbuję coś napisać na Messengerze ale przez rękawiczki i podczas wspinaczki średnio to idzie więc wole zadzwonić, będzie szybciej ;) Ja od 2 godzin na trasie a oni w domku sobie dopiero śniadanko zjedli ;) No to ja też biorę drugiego żela i jeszcze shota magnezowego i dalej pod ten Stołów. To chyba w tym miejscu uświadamiam sobie że woda z
bukłaka zamarza mi w wężyku. Żeby sobie poradzić z problemem wpycham cały wężyk pod kurtkę żeby ogrzać to może odmarznie po kilkudziesięciu minutach. W końcu człowiek trochę tego ciepła emituje podczas takiego wysiłku ;) System się sprawdził bo po pewnym czasie wężyk odtajał. Jedyne co to końcówka wężyka z ustnikiem podczas biegu tak niefortunnie się przesunęła, że trafiła pod pachę. Możecie sobie tylko wyobrazić jak smakował pierwszy łyk wody z ustnika trzymanego
podczas biegu pod pachą. Stołów wita nas krajobrazem jak z bajki. Pomimo braku prawdziwej zimy wszystko oblepione grubą warstwą białego szronu. Niesamowity widok, trawa, krzewy, drzewa, wszystko okryte centymetrową warstwą szronu. Coś niesamowitego! Przez chwilę jestem tak zafascynowany tym zjawiskiem, że zapominam o zmęczeniu. Zwalniam by zrobić kilka zdjęć, choć one i tak nie oddadzą tego wszystkiego.

Znowu z górki, chwila nieuwagi i minąłbym ostry skręt w lewo. Na szczęście ktoś jak dobiegałem już krzyczał do innych że przegapili skręt i na szczęście nie nadłożyłem trasy. Zbieg zaczyna być coraz trudniejszy. Pojawiają się luźne kamienie, biegniemy chyba korytem wyschniętego strumienia, czy raczej zamarzniętego bo gdzieniegdzie pojawiają się całe masy lodu, miejscami pokrytego liśćmi. Sporo tych pułapek tutaj. Kilka razy obsuwa mi się noga i uderzam kostką w kamień, innym razem to kamień odskakuje i uderza w moja kostkę, jeden był na tyle ostry, że przeciął mi skarpetkę. Jak się potem okazało nie tylko skarpetkę. Z obolałymi kostkami, z zajechanymi „czwórkami” docieram do początku podejścia pod Przykrą. W tym stanie podejście niespełna kilometrowego odcinka jest istną drogą przez mękę. Jak biegłem tam kiedyś od strony Błatniej to ta Przykra nie wydawała się aż taka przykra jak na trasie Leśnika. Tutaj trasa rozdziela się na maraton i połówkę. Na rozwidleniu tras spotykam Konrada który wspiera mnie ciepłym słowem, pomaga wydobyć żel i shota z plecaka i biegnę dalej. Kriss który biegnie maraton był tu ponoć jakieś 40min przede mną czyli ciśnie naprawdę ostro. Ruszam dalej, na trasie robi się luźniej.
Ten fragment pozwala nieco odetchnąć choć ciężko jest się zmusić do biegu. Stwierdzam, że część przemaszeruję bo truchtanie w tempie 8 min/km bardziej mnie męczy niż marsz w tempie 9-10 min/km a nie walczę przecież tutaj o czas a o przetrwanie. Po pewnym czasie znowu zaczynam biec, choć pewnie patrząc z boku to z biegiem niewiele ma to wspólnego. I w ten sposób docieram do ostatniego podejścia na trasie. Drwale siedzący z boku na pieńkach patrzą z politowaniem. Koń który stoi obok nich patrzy i pewnie myśli „ja dałem radę z tym klocem drzewa, a Ty dasz radę z tym małym plecaczkiem?”. Swoją drogą nie wiedziałem, że jeszcze się wykorzystuje konie do tego typu prac. Biedne zwierzę. My tu się zarzynamy dla własnej przyjemności a ten nie ma tu nic do gadania. To ostatnie podejście to walka ze skurczami, podejście ma taki profil, że nie widać gdzie się kończy, pod koniec trasa biegnie między ściętymi drzewami, połamanymi gałęziami czyli tym co pozostawili po sobie drwale. Za tym szczytem płuca i nogi pala mnie ogniem. Teraz wiem już czemu – to chyba była Palenica ;) Do mety jeszcze niespełna 3 km. W sumie to wolałbym płaski odcinek niż w dół, bo nogi mam już tak zajechane, że boję się puścić szybciej na zbiegu, żeby nie zakończyć tego epickim JEBUDU! W końcu kończy się zbieg i wracam na asfaltowy odcinek drogi
na której zaczęła się dzisiejsza przygoda. Jedyna różnica jest taka że w międzyczasie ktoś zagiął czasoprzestrzeń wokół tej drogi i teraz ten ostatni kilometr jest dłuższy niż ten pierwszy. Po kilku niekończących się minutach widzę ognisko na mecie, jeszcze nawrót, kilka metrów i jest! Mój najdłuższy w życiu półmaraton ukończony. Niespełna 27 km w ponad 5 godzin (5:03:09). Wpadam na metę, dostaję medal i pytanie za 100 punktów od Orgów: „jak się podobała trasa?” (czy coś w tym stylu). Stoję chwilę pod pozorem złapania tchu, a tak naprawdę, patrzę się na nich jak na kosmitów i się zastanawiam co im powiedzieć? W głowie chaos! No ale co? W końcu jakby nie patrzeć: BYŁO ZAJEBIŚCIE! Chociaż cholernie trudno!

Niespełna 2 m-ce temu przebiegłem swój pierwszy maraton (Silesia). Było trudno ale w porównaniu z dystansem krótszym o 15km na Leśniku stwierdzam, że maraton to była pestka. Poza tym po maratonie umiałem chodzić a po Leśniku to ciężka sztuka. Na maratonie mobilizują kibice którzy są wszędzie, jak tylko przejdziesz do marszu to słyszysz „dajesz, dajesz!”, „meta już blisko”, „jeszcze tylko kawałek”, „nie poddawaj się”. A na Leśniku? Tu mobilizujesz się samemu. Mobilizuje Cię temperatura bo jak zwolnisz to zmarzniesz więc biegniesz, maszerujesz, idziesz, ruszasz się żeby mięśnie nie zmarzły za bardzo bo wtedy już się nie ruszysz i nie pojawi się po paru minutach ktoś kto da Ci ciepły kocyk i kubek gorącej herbaty! Tu jak masz dość to nie zejdziesz sobie z trasy i nie wsiądziesz do autobusu „koniec biegu”. Tu musisz przetrwać! A żeby to poczuć trzeba tego spróbować! Jeśli jeszcze nie biegłeś/aś Leśnika to spróbuj! Ale wiedzcie wszyscy, że to nie jest od taki sobie bieg górski. Chcesz spróbować to się przygotuj. Potrenuj w górach. Nie rzucaj się od razu z motyką na słońce. Zakosztuj najpierw lżejszych biegów górskich zanim zdecydujesz się posmakować Leśnika. To jest bieg który Was sponiewiera, wyżuje, przetrawi i jeśli się dobrze przygotowaliście to wypluje na mecie. Ale potem Was przytuli, pogłaszcze, pogratuluje, nakarmi i
napoi a zapamiętacie go na długo!

Powiązane informacje

Maraton 7 Jezior - debiut
Maraton 7 Jezior - debiut. Do startu....Gotowi ...START ...i  ruszyły  20 czerwca długo oczekiwane biegi w... [więcej]
7. Harpagańska Dycha - FAQ
7. Harpagańska Dycha - FAQ. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Miasto Sosnowiec już... [więcej]
7. Harpagańska Dycha
7. Harpagańska Dycha. Zapraszamy do zabawy po raz siódmy :) [więcej]
RZUĆ WSZYSTKO I WYJEDŹ W BIESZCZADY NA VII HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI
RZUĆ WSZYSTKO I WYJEDŹ W BIESZCZADY NA VII HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI. 12 PAŹDZIERNIKA 2019, CISNA Wydarzenie, na którym nie mogło nas zabraknąć!!!! Harpagani... [więcej]
Zakochaj się w Warszawie
Zakochaj się w Warszawie. Bieganie, rodzina, praca, pasja... czy to da się połączyć. Bożenka pokazała, że tak, biorąc... [więcej]
1 2 Tri FUN ! - Łukasz Klich o I Triathlon Kędzierzyn Koźle
1 2 Tri FUN ! - Łukasz Klich o I Triathlon Kędzierzyn Koźle. Pomimo tego, że od marca przygotowywałem się do triathlonu to tak naprawdę nie miałem wybranych... [więcej]
Nasza sztafeta na Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu
Nasza sztafeta na Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu. W miniony weekend 28 lipca 2019 obyła się pierwsza edycja Triathlon Kędzierzyn-Koźle. Nasze... [więcej]
BAT - czyli triathlon w Sosnowcu
BAT - czyli triathlon w Sosnowcu. "Sosnowiec Łączy" z pewnością słyszeliście to hasło. Czy wiedzieliście jednak, że łączy... [więcej]
Wadowicki cykl biegów górskich
Wadowicki cykl biegów górskich. Harpagani uwielbiają biegać po górach. To tam z nich wychodzi to co najbardziej... [więcej]
Olga + 2 x Ania = Supermaraton Gór Stołowych
Olga + 2 x Ania = Supermaraton Gór Stołowych . W ramach babskiego wypadu i ogromnej potrzeby wspólnego spędzenia czasu postanowiłyśmy... [więcej]
Jaga-Kora jak po maśle
Jaga-Kora jak po maśle. Kora, Jaga czy „Baba Jaga” jak często nazywa ten bieg Aga, to kolejny bieg z serii... [więcej]
Jaga Kora czyli sprawdzian możliwości „Mam czas na bieganie„
Jaga Kora czyli sprawdzian możliwości „Mam czas na bieganie„. Bieganie ultra to zawsze było moje marzenie. Pamiętam jak siedziałam kiedyś przed komputerem, gdy... [więcej]
Moja pierwsza 40ka. Brzmi jak urodziny?
Moja pierwsza 40ka. Brzmi jak urodziny?. Moja pierwsza 40-ka. Brzmi jak urodziny? Nie no to już było, jest znacznie więcej na tzw. karku.... [więcej]
Harpagani na Węgrzech czyli Bridgestone 45. Komárno-Komárom
Harpagani na Węgrzech czyli Bridgestone 45. Komárno-Komárom. Każda dobrze przygotowana impreza powinna odbyć się z wpadką. Z ekipą Harpagana spotkaliśmy się o... [więcej]
9. Bieg Smyka
9. Bieg Smyka. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec serdecznie zaprasza na 9. Bieg Smyka, który odbędzie się... [więcej]
XII PÓŁMARATON DĄBROWSKI - Paweł Widawski
XII PÓŁMARATON DĄBROWSKI - Paweł Widawski. Miejsce 201051, czas 1:19:16. [więcej]
Myśli się materializują a marzenia się spełnia
Myśli się materializują a marzenia się spełnia. Myśli się materializują a marzenia się spełnia - tak chcę podsumować pierwszy start w tym roku... [więcej]
Myślicie, że żaden maraton już Was nie zaskoczy?
Myślicie, że żaden maraton już Was nie zaskoczy?. Czy Wy też tak macie, że zaraz po jednych zawodach pojawia się myśl, aby się zapisać na... [więcej]
Atest  6.Harpagańskiej Dychy
Atest 6.Harpagańskiej Dychy. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom dołączamy do wglądu atest 6 edycji naszej "Dychy".... [więcej]
Specjalnie dla was - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY
Specjalnie dla was - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY. Z myślą o fanach Dychy i stałych bywalców - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY - do zakupienia... [więcej]
Lubisz biegać ?
Lubisz biegać ?. [więcej]
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!. Zerknijcie - jaką propozycję, poza koszulkami w pakiecie, razem z VERTISS-em mamy w tym roku... [więcej]
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się. Przypominamy – zostało jeszcze 10 dni niższej opłaty startowej [więcej]
Zamieć, Zadyma, Zawierucha ...
Zamieć, Zadyma, Zawierucha .... Zamieć to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na... [więcej]
Galeria z Biegu WOŚP
Galeria z Biegu WOŚP . Przedstawiamy galerię zdjęć z 5. Sosnowieckiego Biegu WOŚP "Policz się z Cukrzycą"... [więcej]
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej. Chciałabym Wam opowiedzieć o moich dwóch biegach. Pierwszy to XVIII Gorlicki Bieg... [więcej]
6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów
6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Miasto Sosnowiec już... [więcej]
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą. "Szczęście jest motylem: próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie... [więcej]
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA. Święta coraz bliżej, czas też na świąteczną ofertę w QMEDIC REHABILITACJA [więcej]
Eliminator
Eliminator "Zdobądź Górę i Pokonaj Siebie" . Eliminator czyli spacerkiem na Czantorie. Zawody składające się z 4 biegów na dystansie... [więcej]
Długi spacer po krainie Łemków
Długi spacer po krainie Łemków. W Beskidzie Niskim zakochałem się od pierwszego wejrzenia w 2016 roku i od 3 lat w moim biegowym... [więcej]
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą. BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)
DZIĘKUJEMY, ŻE CO ROKU JESTEŚCIE Z NAMI I TO DZIĘKI WAM... [więcej]
2018 New York City Marathon - relacja Anety
2018 New York City Marathon - relacja Anety. Kiedy kończysz 50 lat, zostajesz babcią i otrzymujesz w prezencie urodzinowym pakiet startowy na... [więcej]
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018. Ten bieg w zasadzie nie był wcześniej planowany ale tak się złożyło, że podczas rozmów ze... [więcej]
37.Mainova Frankfurt Marathon
37.Mainova Frankfurt Marathon. Zapraszamy do lektury relacji z 37.Mainova Frankfurt Marathon w którym swoją nową... [więcej]
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński. Rozpoczynamy nowy cykl artykułów o naszych Harpaganach i Harpagankach. Na pierwszy ogień... [więcej]
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC. Spotkanie ze specjalistą od prawidłowej postawy i ciała i ruchu. W naszym nowoczesnym stylu... [więcej]
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!. Bez końca inspirują nas ludzie, którzy dokonują wspaniałych rzeczy. Poruszają nas ich... [więcej]
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'. W piątek (19.10.2018 r.) w Częstochowie odbył się czwarty etap cyklu Nocna Wataha, tym razem w... [więcej]
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie "Biegnij Warszawo". Zwiedzanie Warszawy nie było dla nas głównym celem. Przyjechałyśmy tutaj aby wziąć udział... [więcej]
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA. Nigdy nie mów nigdy. Decyzję aby wziąć udział w półmaratonie i zdobyć metę na... [więcej]
Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :)
Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :). Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
Harpagani na
Harpagani na "Silesia Maraton" - cz. 1 - ISABELA - MARATONKA. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów. W minioną niedzielę w Rzeszowie po raz 6 odbył się PKO Maraton Rzeszowski, na którego... [więcej]
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI. Mija tydzień odkąd członkowie naszego Stowarzyszenia zebrali się na najważniejsze zebranie w roku... [więcej]
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec. „Cross Saturna” bieg terenowy na dystansie 10 km miałem potraktować jako trening do... [więcej]
Baran Trail Race 25km
Baran Trail Race 25km. Baran Trail Race 25km czyli bieg po którym czuję się jakby stratowało mnie stado... [więcej]
Czas na pierwszą „100-tke”
Czas na pierwszą „100-tke”. Była Ćwiartka (1/4 IM) to teraz przyszedł czas na pierwszą „100-tke”. Aby przeżycia... [więcej]
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno. Bieg Uliczny Jaworzno - 15 km po raz trzeci już w moim kalendarzu biegowym, tym razem biegowo i... [więcej]
Pomsta Janosika
Pomsta Janosika. A zaczęło się to w lutym….
Zimowa edycja Janosika na dystansie 45 km tak nas urzekła,... [więcej]
Leśnik lato 2018
Leśnik lato 2018. Bo, ...ani czas, ani gwiazdy, ani też bogowie nie wyznaczają pór roku. Pory roku... [więcej]
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;)
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;). Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” to już Nasza tradycja. U nas jak zawsze... [więcej]
Letni City Trail 2018
Letni City Trail 2018. W letniej edycji City Trail wystartowałem z ciekawości jak będzie się biegło bez śniegu, błota, i... [więcej]
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.)
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.). Razem z Kamilem, wybraliśmy się do Lądka Zdroju na bieg K-B-L czyli skrót od miast,... [więcej]
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-)
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-). Do udziału w Hunt Run- Polowanie na Biegaczy- "Najdzikszy bieg sezonu z przeszkodami"... [więcej]
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON. W sobotę 30 czerwca w Nowej Wsi odbył się po raz trzeci Silesian Highland Marathon. Jest do bieg,... [więcej]
3x Śnieżka=1x Mont Blanc
3x Śnieżka=1x Mont Blanc. Zauroczona tym biegiem w którym brałam udział jako kibic rok temu, postanowiłam... [więcej]
Biegowy weekend Sebastiana
Biegowy weekend Sebastiana. Miniony wekend biegowy obfitował w wydarzenia biegowe. Wszystko zaczęło się już w czwartek 21... [więcej]
Bieg na 10 km w Jaworzu
Bieg na 10 km w Jaworzu. Bieg na 10 km w Jaworzu przeszedł do historii ;)
Wspaniała trasa z widokiem na Beskid Śląsk,... [więcej]
Sprawdzian w Bukownie
Sprawdzian w Bukownie. Miał to być pierwszy start po skoncentrowaniu się na krótszych dystansach. Narazie z... [więcej]
Nad(Leśnik)
Nad(Leśnik). Po wiosenym Leśniku zostały mgliste wspomnienia bo czasu trochę minęło i powodów do... [więcej]
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie. VI Bieg charytatywny na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum – 5 km „BIEGNIEMY DLA... [więcej]
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą. W dniu 26 maja telefon z pracy- mamy awarię więc w niedzielę 27mają w dniu biegu  wszystkie... [więcej]
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0)
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0). „Pięćdziesiąt km na pięćdziesiąt lat” tak sobie marzyłem jakiś czas temu. Marzyłem to... [więcej]
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km. Na stronie organizatora można było między innymi wyczytać: dystans: 25,6 km; przewyższenia:... [więcej]
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM. Beskidzki Topór ultra 73 KM ukończony i to jak czas 8:23:44 :). Jak to czytałem w... [więcej]
Majowy szalony weekend
Majowy szalony weekend. Tak jak Isa napisała to był majowy szalony weekend :-) [więcej]
Pociąg do biegania
Pociąg do biegania. Pociąg do biegania – bieg znaleziony przypadkowo udało się zebrać ekipę Alina, Paulina,... [więcej]
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC. Informujemy, że na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny WSZYSTKIE LIMITY MAMY NA FULL zapełnione [więcej]
Wings for Life World Run oczami Bożenki :)
Wings for Life World Run oczami Bożenki :). Uciekanie przed metą już mam za sobą. Droga do Poznania była długa, a do domu tym bardziej, ponieważ [więcej]
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina . Po ubiegłorocznym Maratonie w Krakowie i biegu z kontuzją kolana oraz odpuszczeniu planowanego na... [więcej]
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety. Kiedy postanowiłam przebiec 3 Maraton w swoim życiu - padło na Orlen Warsaw Maraton, miałam przez... [więcej]
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. Kochane dzieciaki - w zeszłym roku zapewniliście zwierzakom ze schroniska pełne brzuchy W tym... [więcej]
8 Bieg Smyka
8 Bieg Smyka. Plac Papieski 16.06.2018 [więcej]
ČSOB Bratislava Marathon 2018
ČSOB Bratislava Marathon 2018. Bratysława to piękne miasto, warte zwiedzenia ze względu na ciekawą architekturę, dobry dojazd z... [więcej]
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy oficjalne wyniki i galerie z biegu na 10km i marszu Nordic Walking w ramach 5... [więcej]
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy. ... ale nie opadły z nas emocje ... te cudowne - unoszące - dające siłę na zaś - że warto ...... [więcej]
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!. SKOK TANDEM z instruktorem od Tajemniczego Sponsora :)
Kto kocha ekstremalne wyczyny ??? Kto... [więcej]
Komu zawiesimy na szyi ...
Komu zawiesimy na szyi .... Komu zawiesimy na szyi ten cudnej urody medal? [więcej]
Grawerowanie medali na mecie
Grawerowanie medali na mecie. Jedną z nowości na naszym biegu będzie możliwość wygrawerowania na medalu imienia, nazwiska oraz... [więcej]
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra. Podobnie jak rok temu w marcu, wybraliśmy się do Zawoi na IV Bieg Śnieżnej Pantery pod hasłem MOC... [więcej]
Trasa 5HD - bieg 10km i NW
Trasa 5HD - bieg 10km i NW. Dziś przyszedł czas na pokazanie Wam trasy - biegu i marszu nordic walking - nowej innej czy... [więcej]
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany. Informujemy, że w dniu dzisiejszym został wyczerpany limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze w... [więcej]
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r. Meta na Stadionie Śląskim - to był magnes, który przyciągnął 3056 osób na dystansie... [więcej]
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy wam projekty koszulki i buffa, który każdy z opłaconych zawodników... [więcej]
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?. Miejsca bardzo szybko się zapełniają i niektórzy już mocno trenują, aby osiągnąć super... [więcej]
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!. "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co... [więcej]
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO. Są już wyniki głosowania na maratonach polskich - Harpagańska Dycha wysoko cenioną wśród... [więcej]
Zimowy Janosik Kris
Zimowy Janosik Kris. 5:55... o matko... po co mi to znowu?
Może jeszcze chwilę uda się pospać, te pół... [więcej]
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę. Informujemy, że OD DZISIAJ ulega zmianie wysokość opłaty startowej 5. Harpagańskiej Dychy. W... [więcej]
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018. Zaczyna się piękny czas, czas na bieganie i to nie byle jakie –bo bieganie ULTRA! Początki... [więcej]
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy. Do piątej Harpagańskiej Dychy został już tylko miesiąc, a nawet mniej bo zostało tylko 29 dni ...... [więcej]
Trening górski z Marcinem Świercem
Trening górski z Marcinem Świercem. Ciekawa środa z Mistrzem Polski w Ultramaratonie Górskim Marcinem Świercem. Czwórka... [więcej]
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI. Lista zawodników się powiększa - hurrra !!! a na niej widzimy zapisanych zawodników... [więcej]
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!. Informujemy, że limit miejsc na marsz Nordic Walking został wyczerpany. Lista startowa pełna -... [więcej]
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking. WAŻNA informacja lista zawodników Marszu Nordic Walking rośnie i rośnie ... przypominamy -... [więcej]
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu. Wreszcie nadszedł moment, na który długo oczekiwaliśmy my i pewnie większość z WAS - co... [więcej]
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter. Czy biegi górskie mogą odbywać się w mieście ? Pewnie, że tak. Mogą nawet odbywać się w... [więcej]

7 Harpagańska Dycha - 22 marca 2020

Organizatorzy

Sponsorzy

Patronat medialny