Nasza sztafeta na Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu

Paulina, Krzysztof, Mariusz, 2019-07-31, 11:22
W miniony weekend 28 lipca 2019 obyła się pierwsza edycja Triathlon Kędzierzyn-Koźle. Nasze miasto jak i drużyna Harpagan Sosnowiec zapadną w pamięci zarówno organizatorom jak i innym uczestnikom tej imprezy. Mam nadzieję, że w poytywnym sportowym aspekcie. Zapraszamy do relacji zawodów spisanej przez Paulinę, Mariusza i Krzyśka.
Nasza sztafeta na Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu

Trochę historii - Krzysiek

Na początku czerwca 2019r Mariusz Bijak wyszedł z pomysłem sztafety pod tytułem „Harpagan Sosnowiec w Triathlonie”. Pomysł ten padł na podatny grunt bo w małej grupie dyskusyjnej o pływaniu w której byłem Ja (Krzysztof), oraz Łukasz Klich i wspomniany pomysłodawca Mariusz.

Do wyboru były 3 opcje:

Po szybkiej weryfikacji naszych kalendarzy urlopowo-startowych dwie pierwsze opcje zostały wykreślone i pozostał w grze Kędzierzyn.

Szybko dogadaliśmy się kto będzie co robił. Ja – pływanie, Mariusz – rower, Łukasz – bieg. Wydawało się to dobre, bo każdy startował w tej dyscyplinie w której czuł się najlepiej z naszej trójki. Tydzień później jednak Łukasz przemyślał sprawę i podjął decyzję, że chciałby wystartować indywidualnie. Nasza  sztafeta została więc bez biegacza. Mariusz jak na dobrego organizatora przystało rozpoczął poszukiwania szybkiego biegacza w naszym stowarzyszeniu, który chciałby spędzić (upalną jak się później okazało) niedzielę w towarzystwie osób zakręconych inaczej. Z wybawieniem przyszła nam Paulina co się później okazało strzałem w dziesiątkę.

Łukasz zapewnił nam i dwóm rowerom transport do Kędzierzyna – miasta z jednym z największych portów rzecznych w Polsce. Jest to drugie co do wielkości miasto województwa opolskiego pod względem liczby ludności i obszaru. Zawody organizował Klub Sportowy Koziołek, a odbywały się one na wyspie Ostrówek. Trasa pływacka wytyczona była na rzece Odrze, kolarska na ulicach miasta Kędzierzyn, a biegowa po przełajowych terenach wyspy Ostrówek.

 

Dzień zawodów i Start

Start na dystansie ¼ Iron Man zaplanowany był na godzinę 14:00, a na dystansie 1/8 IM 40minut później.

Oboje z Łukaszem rozpoczęliśmy harpagańskie boje na dystansie ¼. Mieliśmy ustaloną taktykę. Ja jako, że startowałem w sztafecie miałem narzucić tempo, a Łukasz miał się trzymać w moich nogach oszczędzając siły na dalsze konkurencje. Jak się później okazało taktyka była trudna do realizacji. Już problem sprawiało utrzymanie się w linii w oczekiwaniu na sygnał startu od sędziego (prąd wody robił swoje), a później zaczęła się tzw. pralka.

Pierwsza prosta minęła szybko, bo płynęliśmy z nurtem rzeki, ale i tak nie obyło się od kilku kopniaków i łokietków, które spowodowały, że woda przedostała się do jednego okularka i moja zdolność do nawigacji spadła o jakieś 50%. Po dopłynięciu do pierwszej boi mieliśmy skręcić w lewo i płynąć do boi nr 2. Tu już było trochę trudniej, ale że ten odcinek był krótszy to minął również szybko. Nadszedł czas na dłuższą prostą pod prąd. Odeszła mi chęć tutaj do walki i ciśnięcia szybkim tempem. Starałem się jak najekonomiczniej dopłynąć do kolejnej bojki po minięciu której był kolejny skręt w lewo i krótszy odcinek w poprzek rzeki zamykający pierwszą pętlę. Muszę przyznać, że już byłem całkiem zmęczony a do przepłynięcia była druga pętla. Starałem się na niej płynąć poprawnie technicznie, luźno, wyrównując oddech. Dzięki temu płynąć wydajniej doganiałem kolejnych zawodników i zaczynała się walka na łokcie i pięty przy próbie ich wyprzedzania. Strasznie mnie to wybijało z rytmu i sprawiało, że czułem się coraz bardziej zmęczony nie mogąc swobodnie i rytmicznie nabierać powietrza. Nie potrzebie sędzia przed startem powiedział, że kto nie będzie miał sił płynąc dalej może podnieść rękę i zostanie wciągnięty do kajaka. Takie myśli pójścia na łatwiznę niepotrzebnie mnie dekoncentrowały ;) Ostatecznie dopłynąłem do końca drugiej pętli i później dywanu rozłożonego na betonowym brzegu Odry, po którym biegło się do strefy zmian.

Muszę przyznać, że było to jedno z cięższych pływań w mojej triathlonowej karierze, biegnąc w piance i upale ponad 30st C myślałem, że się zagotuję. Sam dobieg był oczywiście pod górkę jak to często w triathlonie bywa. Kiedy zatrzymałem zegarek miałem czas 13:42. Łukasz wybiegł tuż za mną i razem dotarliśmy do strefy zmian.

Gdzie przekazałem czip Mariuszowi. Teraz mogłem wreszcie uspokoić oddech, ściągnąć piankę, napić się, zjeść pół banana i przygotować na biegowy rekonesans po wyspie ;). Zastanawiał mnie czas pływania bo pokrywał się on z zegarem na linii startu meta. Nie wierzę, abym mógł przepłynąć 950m w czasie poniżej 16-17min. Najwyraźniej trasa była krótsza, choć Polar wskazał dystans 1250m na podstawie GPS. Dziwne ?

Podczas gdy Paulina oczekiwała na przyjazd Mariusza, który dzielnie ścigał się na swojej czasówce, ja udałem się na wspomniane wybieganie po wyspie. Szczerze to trasa nie należała do najłatwiejszych i cieszyłem się, że nie biegnę tutaj całych zawodów tylko mogę sobie treningowo potruchtać. Żar z nieba, bieg po łąkach, trawach, zboczach rzeki, a nawet przez stajnię. Do tego tysiące zakrętów. Trzeba przyznać, że trasa ciekawa ;)

Rower - Mariusz

Jako że ja w sztafecie podjąłem się części na rowerze to zaraz po przyjeździe obkleiłem rower i wyruszyłem z Łukaszem na rekonesans trasy. Trasa była mi znana z moich dawnych wyjazdów wędkarskich do Kędzierzyna :). Droga była przyjemna - przypomniałem sobie stare klimaty wędkarskie :). Na trasie była niespodzianka w postaci 4 zakrętów po 90 stopni czego nie było na mapie (warto objechać trasę wcześniej). Po objechaniu trasu przeliczyłem, że na 6 okrążeniach będę miał 12 nawrotek i 24 ostre zakręty, które zwalniają i założyłem, że będę jechał z prędkością…na maksa :).

Po objeździe trasy zaparkowałem rower w strefie zmian. Przed startem poszedłem jeszcze pokibicować Krzyśkowi na pływaniu powiedziałem powodzenia i ustawiłem się w strefie zmian. Po strzale na start już się pojawiły emocje - skoncentrowany czekałem na Krzyśka aby przejąć chip. Krzysiek szybko przypłynął a jak wbiegał do strefy zmian zdążyliśmy mu cyknąć fotkę :). Zabrałem się za przepinanie chipa. Teraz już nie było odwrotu trzeba cisnąć a dwie sztafety przed nami na trasie (mieli zawodowych pływaków). Popędziłem swoim tempem, adrenalina i motywacja była spora bo nie można zawieść drużyny. Systematycznie kręcąc korbą na 3 okrążeniu doszedłem kolarza ze sztafety z 2 miejsca. Zegarek pokazywał zadowalające średnie. To mnie zmotywowało i kręciłem dalej - czułem, że będzie mocno.

Po 6 okrążeniach dojechałem, zeskoczyłem z roweru (gubiąc bidon) i pobiegłem co sił przekazać chip naszej biegaczce. Na mecie trasy rowerowej zegarek pokazał średnią 36,4 km/h z czego jestem bardzo zadowolony (wyciągnąłem wnioski z ostatniego startu). Po chwili odpoczynku i posiłku pobiegłem kibicować naszej Paulinie na trasie biegowej i udało się nawet ustrzelić kilka fajnych fotek w….stajni :).

Bieg - Paulina

Stanąć w szranki z triatlonistami? Czy ja śnie? Na szczęście tylko w sztafecie. Najważniejsze zadanie, to wystartować w biegu i dać z siebie wszystko, by nie zawieść drużyny. Strefa zmian na szczęście była w cieniu, więc oczekiwanie na swoją kolej wypatrując na zegarze upływających minut nie było aż tak uciążliwe. Chłopaki wykonali swoje zadanie olśniewająco szybko, więc poczułam lekką presję. A zwątpienie pojawiło się dość szybko, już przy wybiegnięciu na trawiasty odcinek trasy. Skwar lejący się z nieba i suche powietrze połączone z uniesionym przez biegaczy pyłem nie pomagały płucom łapać potrzebnego powietrza. I te niekończące się pętle niczym na lotnisku w Amsterdamie. Widok mijanych idących zawodników był wtedy bardzo kuszący, ale byłam świadoma, że przecież oni pewnie już mieli za sobą odcinek w wodzie i jazdę rowerem. Widok kompanów z drużyny przypominał mi o mojej części zadania. Na szczęście przy drugim okrążeniu słońce schowało się za chmury. Niestety nie udało się urwać 3 min, ale udało się nie przekroczyć godziny.

Chylę czoła przed osobami startujacymi w triatlonach  ze względu na wysiłek, ktory muszą włożyć w sprawdzenie się na zawodach i czas poświęcony na treningi. Ale czy  doskonalenie się  w trzech dziedzinach sportu jednocześnie nie jest satysfakcjonujące?

 Podsumowanie

Naszą pierwsza Harpagańska triathlonowa sztafeta ukończyła zawody na drugim miejscu co nas miło zaskoczyło - hura!!!!

Po krótkim basenie z zimną wodą i posiłku udaliśmy się na rozdanie nagród.

Bardzo miłe było to jak wychodziliśmy po odbiór pucharów. W tym dniu cała ekipa z Harpagana i Sosnowca się spisała:

  • Harpagan 2 miejsce w sztafetach
  • Łukasz Klich 3 w swojej kategorii na ¼
  • Sandra Michalak 1 w kategorii kobiet na 1/8 gratulacje :)
  • Na koniec konkurs losowania nagród - gdzie jak się okazało Harpagan wygrał drugie zawody:). Pierwsza wylosowana Paulina drugi Mariusz a za kilka osób Krzysztof. 

Ale to było wesołe jak cały czas ktoś z Sosnowca wychodził albo na podium albo po odbiór nagrody. W tej całej zabawie dopingował nas również trener Triathlon X-Team Sylwester Kuster – dziękujemy. To była naprawdę dobra zabawa.

Galeria: 1. Kędzierzyn-Koźle Triathlon

Powiązane informacje

Maraton 7 Jezior - debiut
Maraton 7 Jezior - debiut. Do startu....Gotowi ...START ...i  ruszyły  20 czerwca długo oczekiwane biegi w... [więcej]
7. Harpagańska Dycha - FAQ
7. Harpagańska Dycha - FAQ. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Miasto Sosnowiec już... [więcej]
7. Harpagańska Dycha
7. Harpagańska Dycha. Zapraszamy do zabawy po raz siódmy :) [więcej]
RZUĆ WSZYSTKO I WYJEDŹ W BIESZCZADY NA VII HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI
RZUĆ WSZYSTKO I WYJEDŹ W BIESZCZADY NA VII HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI. 12 PAŹDZIERNIKA 2019, CISNA Wydarzenie, na którym nie mogło nas zabraknąć!!!! Harpagani... [więcej]
Zakochaj się w Warszawie
Zakochaj się w Warszawie. Bieganie, rodzina, praca, pasja... czy to da się połączyć. Bożenka pokazała, że tak, biorąc... [więcej]
1 2 Tri FUN ! - Łukasz Klich o I Triathlon Kędzierzyn Koźle
1 2 Tri FUN ! - Łukasz Klich o I Triathlon Kędzierzyn Koźle. Pomimo tego, że od marca przygotowywałem się do triathlonu to tak naprawdę nie miałem wybranych... [więcej]
BAT - czyli triathlon w Sosnowcu
BAT - czyli triathlon w Sosnowcu. "Sosnowiec Łączy" z pewnością słyszeliście to hasło. Czy wiedzieliście jednak, że łączy... [więcej]
Wadowicki cykl biegów górskich
Wadowicki cykl biegów górskich. Harpagani uwielbiają biegać po górach. To tam z nich wychodzi to co najbardziej... [więcej]
Olga + 2 x Ania = Supermaraton Gór Stołowych
Olga + 2 x Ania = Supermaraton Gór Stołowych . W ramach babskiego wypadu i ogromnej potrzeby wspólnego spędzenia czasu postanowiłyśmy... [więcej]
Jaga-Kora jak po maśle
Jaga-Kora jak po maśle. Kora, Jaga czy „Baba Jaga” jak często nazywa ten bieg Aga, to kolejny bieg z serii... [więcej]
Jaga Kora czyli sprawdzian możliwości „Mam czas na bieganie„
Jaga Kora czyli sprawdzian możliwości „Mam czas na bieganie„. Bieganie ultra to zawsze było moje marzenie. Pamiętam jak siedziałam kiedyś przed komputerem, gdy... [więcej]
Moja pierwsza 40ka. Brzmi jak urodziny?
Moja pierwsza 40ka. Brzmi jak urodziny?. Moja pierwsza 40-ka. Brzmi jak urodziny? Nie no to już było, jest znacznie więcej na tzw. karku.... [więcej]
Harpagani na Węgrzech czyli Bridgestone 45. Komárno-Komárom
Harpagani na Węgrzech czyli Bridgestone 45. Komárno-Komárom. Każda dobrze przygotowana impreza powinna odbyć się z wpadką. Z ekipą Harpagana spotkaliśmy się o... [więcej]
9. Bieg Smyka
9. Bieg Smyka. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec serdecznie zaprasza na 9. Bieg Smyka, który odbędzie się... [więcej]
XII PÓŁMARATON DĄBROWSKI - Paweł Widawski
XII PÓŁMARATON DĄBROWSKI - Paweł Widawski. Miejsce 201051, czas 1:19:16. [więcej]
Myśli się materializują a marzenia się spełnia
Myśli się materializują a marzenia się spełnia. Myśli się materializują a marzenia się spełnia - tak chcę podsumować pierwszy start w tym roku... [więcej]
Myślicie, że żaden maraton już Was nie zaskoczy?
Myślicie, że żaden maraton już Was nie zaskoczy?. Czy Wy też tak macie, że zaraz po jednych zawodach pojawia się myśl, aby się zapisać na... [więcej]
Atest  6.Harpagańskiej Dychy
Atest 6.Harpagańskiej Dychy. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom dołączamy do wglądu atest 6 edycji naszej "Dychy".... [więcej]
Specjalnie dla was - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY
Specjalnie dla was - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY. Z myślą o fanach Dychy i stałych bywalców - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY - do zakupienia... [więcej]
Lubisz biegać ?
Lubisz biegać ?. [więcej]
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!. Zerknijcie - jaką propozycję, poza koszulkami w pakiecie, razem z VERTISS-em mamy w tym roku... [więcej]
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się. Przypominamy – zostało jeszcze 10 dni niższej opłaty startowej [więcej]
Zamieć, Zadyma, Zawierucha ...
Zamieć, Zadyma, Zawierucha .... Zamieć to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na... [więcej]
Galeria z Biegu WOŚP
Galeria z Biegu WOŚP . Przedstawiamy galerię zdjęć z 5. Sosnowieckiego Biegu WOŚP "Policz się z Cukrzycą"... [więcej]
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej. Chciałabym Wam opowiedzieć o moich dwóch biegach. Pierwszy to XVIII Gorlicki Bieg... [więcej]
6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów
6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Miasto Sosnowiec już... [więcej]
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą. "Szczęście jest motylem: próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie... [więcej]
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA. Święta coraz bliżej, czas też na świąteczną ofertę w QMEDIC REHABILITACJA [więcej]
LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018)
LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018). Jak można najkrócej opisać etapy jakie się przechodzi podczas Leśnika? Od radości po... [więcej]
Eliminator
Eliminator "Zdobądź Górę i Pokonaj Siebie" . Eliminator czyli spacerkiem na Czantorie. Zawody składające się z 4 biegów na dystansie... [więcej]
Długi spacer po krainie Łemków
Długi spacer po krainie Łemków. W Beskidzie Niskim zakochałem się od pierwszego wejrzenia w 2016 roku i od 3 lat w moim biegowym... [więcej]
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą. BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)
DZIĘKUJEMY, ŻE CO ROKU JESTEŚCIE Z NAMI I TO DZIĘKI WAM... [więcej]
2018 New York City Marathon - relacja Anety
2018 New York City Marathon - relacja Anety. Kiedy kończysz 50 lat, zostajesz babcią i otrzymujesz w prezencie urodzinowym pakiet startowy na... [więcej]
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018. Ten bieg w zasadzie nie był wcześniej planowany ale tak się złożyło, że podczas rozmów ze... [więcej]
37.Mainova Frankfurt Marathon
37.Mainova Frankfurt Marathon. Zapraszamy do lektury relacji z 37.Mainova Frankfurt Marathon w którym swoją nową... [więcej]
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński. Rozpoczynamy nowy cykl artykułów o naszych Harpaganach i Harpagankach. Na pierwszy ogień... [więcej]
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC. Spotkanie ze specjalistą od prawidłowej postawy i ciała i ruchu. W naszym nowoczesnym stylu... [więcej]
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!. Bez końca inspirują nas ludzie, którzy dokonują wspaniałych rzeczy. Poruszają nas ich... [więcej]
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'. W piątek (19.10.2018 r.) w Częstochowie odbył się czwarty etap cyklu Nocna Wataha, tym razem w... [więcej]
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie "Biegnij Warszawo". Zwiedzanie Warszawy nie było dla nas głównym celem. Przyjechałyśmy tutaj aby wziąć udział... [więcej]
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA. Nigdy nie mów nigdy. Decyzję aby wziąć udział w półmaratonie i zdobyć metę na... [więcej]
Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :)
Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :). Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
Harpagani na
Harpagani na "Silesia Maraton" - cz. 1 - ISABELA - MARATONKA. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów. W minioną niedzielę w Rzeszowie po raz 6 odbył się PKO Maraton Rzeszowski, na którego... [więcej]
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI. Mija tydzień odkąd członkowie naszego Stowarzyszenia zebrali się na najważniejsze zebranie w roku... [więcej]
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec. „Cross Saturna” bieg terenowy na dystansie 10 km miałem potraktować jako trening do... [więcej]
Baran Trail Race 25km
Baran Trail Race 25km. Baran Trail Race 25km czyli bieg po którym czuję się jakby stratowało mnie stado... [więcej]
Czas na pierwszą „100-tke”
Czas na pierwszą „100-tke”. Była Ćwiartka (1/4 IM) to teraz przyszedł czas na pierwszą „100-tke”. Aby przeżycia... [więcej]
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno. Bieg Uliczny Jaworzno - 15 km po raz trzeci już w moim kalendarzu biegowym, tym razem biegowo i... [więcej]
Pomsta Janosika
Pomsta Janosika. A zaczęło się to w lutym….
Zimowa edycja Janosika na dystansie 45 km tak nas urzekła,... [więcej]
Leśnik lato 2018
Leśnik lato 2018. Bo, ...ani czas, ani gwiazdy, ani też bogowie nie wyznaczają pór roku. Pory roku... [więcej]
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;)
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;). Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” to już Nasza tradycja. U nas jak zawsze... [więcej]
Letni City Trail 2018
Letni City Trail 2018. W letniej edycji City Trail wystartowałem z ciekawości jak będzie się biegło bez śniegu, błota, i... [więcej]
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.)
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.). Razem z Kamilem, wybraliśmy się do Lądka Zdroju na bieg K-B-L czyli skrót od miast,... [więcej]
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-)
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-). Do udziału w Hunt Run- Polowanie na Biegaczy- "Najdzikszy bieg sezonu z przeszkodami"... [więcej]
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON. W sobotę 30 czerwca w Nowej Wsi odbył się po raz trzeci Silesian Highland Marathon. Jest do bieg,... [więcej]
3x Śnieżka=1x Mont Blanc
3x Śnieżka=1x Mont Blanc. Zauroczona tym biegiem w którym brałam udział jako kibic rok temu, postanowiłam... [więcej]
Biegowy weekend Sebastiana
Biegowy weekend Sebastiana. Miniony wekend biegowy obfitował w wydarzenia biegowe. Wszystko zaczęło się już w czwartek 21... [więcej]
Bieg na 10 km w Jaworzu
Bieg na 10 km w Jaworzu. Bieg na 10 km w Jaworzu przeszedł do historii ;)
Wspaniała trasa z widokiem na Beskid Śląsk,... [więcej]
Sprawdzian w Bukownie
Sprawdzian w Bukownie. Miał to być pierwszy start po skoncentrowaniu się na krótszych dystansach. Narazie z... [więcej]
Nad(Leśnik)
Nad(Leśnik). Po wiosenym Leśniku zostały mgliste wspomnienia bo czasu trochę minęło i powodów do... [więcej]
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie. VI Bieg charytatywny na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum – 5 km „BIEGNIEMY DLA... [więcej]
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą. W dniu 26 maja telefon z pracy- mamy awarię więc w niedzielę 27mają w dniu biegu  wszystkie... [więcej]
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0)
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0). „Pięćdziesiąt km na pięćdziesiąt lat” tak sobie marzyłem jakiś czas temu. Marzyłem to... [więcej]
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km. Na stronie organizatora można było między innymi wyczytać: dystans: 25,6 km; przewyższenia:... [więcej]
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM. Beskidzki Topór ultra 73 KM ukończony i to jak czas 8:23:44 :). Jak to czytałem w... [więcej]
Majowy szalony weekend
Majowy szalony weekend. Tak jak Isa napisała to był majowy szalony weekend :-) [więcej]
Pociąg do biegania
Pociąg do biegania. Pociąg do biegania – bieg znaleziony przypadkowo udało się zebrać ekipę Alina, Paulina,... [więcej]
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC. Informujemy, że na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny WSZYSTKIE LIMITY MAMY NA FULL zapełnione [więcej]
Wings for Life World Run oczami Bożenki :)
Wings for Life World Run oczami Bożenki :). Uciekanie przed metą już mam za sobą. Droga do Poznania była długa, a do domu tym bardziej, ponieważ [więcej]
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina . Po ubiegłorocznym Maratonie w Krakowie i biegu z kontuzją kolana oraz odpuszczeniu planowanego na... [więcej]
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety. Kiedy postanowiłam przebiec 3 Maraton w swoim życiu - padło na Orlen Warsaw Maraton, miałam przez... [więcej]
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. Kochane dzieciaki - w zeszłym roku zapewniliście zwierzakom ze schroniska pełne brzuchy W tym... [więcej]
8 Bieg Smyka
8 Bieg Smyka. Plac Papieski 16.06.2018 [więcej]
ČSOB Bratislava Marathon 2018
ČSOB Bratislava Marathon 2018. Bratysława to piękne miasto, warte zwiedzenia ze względu na ciekawą architekturę, dobry dojazd z... [więcej]
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy oficjalne wyniki i galerie z biegu na 10km i marszu Nordic Walking w ramach 5... [więcej]
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy. ... ale nie opadły z nas emocje ... te cudowne - unoszące - dające siłę na zaś - że warto ...... [więcej]
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!. SKOK TANDEM z instruktorem od Tajemniczego Sponsora :)
Kto kocha ekstremalne wyczyny ??? Kto... [więcej]
Komu zawiesimy na szyi ...
Komu zawiesimy na szyi .... Komu zawiesimy na szyi ten cudnej urody medal? [więcej]
Grawerowanie medali na mecie
Grawerowanie medali na mecie. Jedną z nowości na naszym biegu będzie możliwość wygrawerowania na medalu imienia, nazwiska oraz... [więcej]
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra. Podobnie jak rok temu w marcu, wybraliśmy się do Zawoi na IV Bieg Śnieżnej Pantery pod hasłem MOC... [więcej]
Trasa 5HD - bieg 10km i NW
Trasa 5HD - bieg 10km i NW. Dziś przyszedł czas na pokazanie Wam trasy - biegu i marszu nordic walking - nowej innej czy... [więcej]
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany. Informujemy, że w dniu dzisiejszym został wyczerpany limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze w... [więcej]
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r. Meta na Stadionie Śląskim - to był magnes, który przyciągnął 3056 osób na dystansie... [więcej]
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy wam projekty koszulki i buffa, który każdy z opłaconych zawodników... [więcej]
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?. Miejsca bardzo szybko się zapełniają i niektórzy już mocno trenują, aby osiągnąć super... [więcej]
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!. "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co... [więcej]
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO. Są już wyniki głosowania na maratonach polskich - Harpagańska Dycha wysoko cenioną wśród... [więcej]
Zimowy Janosik Kris
Zimowy Janosik Kris. 5:55... o matko... po co mi to znowu?
Może jeszcze chwilę uda się pospać, te pół... [więcej]
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę. Informujemy, że OD DZISIAJ ulega zmianie wysokość opłaty startowej 5. Harpagańskiej Dychy. W... [więcej]
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018. Zaczyna się piękny czas, czas na bieganie i to nie byle jakie –bo bieganie ULTRA! Początki... [więcej]
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy. Do piątej Harpagańskiej Dychy został już tylko miesiąc, a nawet mniej bo zostało tylko 29 dni ...... [więcej]
Trening górski z Marcinem Świercem
Trening górski z Marcinem Świercem. Ciekawa środa z Mistrzem Polski w Ultramaratonie Górskim Marcinem Świercem. Czwórka... [więcej]
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI. Lista zawodników się powiększa - hurrra !!! a na niej widzimy zapisanych zawodników... [więcej]
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!. Informujemy, że limit miejsc na marsz Nordic Walking został wyczerpany. Lista startowa pełna -... [więcej]
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking. WAŻNA informacja lista zawodników Marszu Nordic Walking rośnie i rośnie ... przypominamy -... [więcej]
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu. Wreszcie nadszedł moment, na który długo oczekiwaliśmy my i pewnie większość z WAS - co... [więcej]
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter. Czy biegi górskie mogą odbywać się w mieście ? Pewnie, że tak. Mogą nawet odbywać się w... [więcej]

7 Harpagańska Dycha - 22 marca 2020

Organizatorzy

Sponsorzy

Patronat medialny