RZUĆ WSZYSTKO I WYJEDŹ W BIESZCZADY NA VII HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI

Krzysztof Jurewicz, 2019-10-25, 16:11
12 PAŹDZIERNIKA 2019, CISNA Wydarzenie, na którym nie mogło nas zabraknąć!!!! Harpagani wystartowali w Bieszczadach na  wszystkich możliwych dystansach czyli 90 / 52 / 26 / 17 km. Jak było i co się działo? O wyprawie i przeżyciach na trasie ujęte słowami Krisa :)
RZUĆ WSZYSTKO I WYJEDŹ W BIESZCZADY NA VII HYUNDAI ULTRAMARATON BIESZCZADZKI

PRZYJAZD, PRZEPRAWA PRZEZ BIURO ZAWODÓW I PIERWSZE STARTY

Do Cisnej dojechaliśmy pół godziny przed zamknięciem biura zawodów. Jesteśmy tu pierwszy raz, więc samo znalezienie biura w tej pogrążonej w półmroku wsi nie jest prostą sprawą, ale udało się i wreszcie odbieram w dużym namiocie swój pakiet startowy. Postanowiłem już wcześniej spróbować na żywo „powalczyć” o możliwość startu dla Piotrka. Regulamin jasno określa minimalny wiek to 18 lat ukończone najpóźniej w dniu zawodów. Kilka razy próbowałem takie rzeczy załatwiać przez internet, ale teraz już wiem, że to zła droga dla trudnych tematów. Nad ciągiem stołów jedna z tabliczek miała napis: TRUDNE TEMATY, no więc jestem u siebie ;). Doczekaliśmy się na swoją kolej i stanęliśmy pewnie przed Wyrocznią oznajmującą wprost z jakim tematem przybywamy. Po krótkiej serii pytań i odpowiedzi stanowcza choć miła pani w kolorowej czapce poprosiła o wsparcie. Wsparcie w postaci jeszcze bardziej stanowczej pani. Już prawie udało nam się przekonać, zapewniamy, że wiemy co robimy i bierzemy na siebie całą odpowiedzialność. Po podpisaniu odpowiedniej formułki dopisanej odręcznie na karcie zgłoszenia, Piotrek dumnie odebrał swój pakiet startowy :). Udało się! Teraz na kwaterę, do naszej bazy, gdzie już jest większość ekipy Harpagana. Część szykuje się do spania, a dwójka zaraz wychodzi na start. O północy Ania i Łukasz ruszają na najdłuższą trasę i chyba nikt im nie zazdrości… ;). Myjąc zęby słyszę krótkie odliczanie i wystrzał - a więc dla nich się zaczęło…

”Bo nowy dzień wstaje, Bo nowy dzień wstaje, Nooooowy dzień!”

Poranek jest chłodny, wietrzny ale słoneczny. Całą wieś opanowały osoby w kolorowych strojach. Jedni idą w kierunku startu, inni biegają w różnych kierunkach próbując się rozgrzać albo może za jakąś potrzebą? Stajemy gdzieś w trzecim rzędzie, dociągam mocniej sznurówki i wreszcie ruszamy po wystrzale z flinty! Tempo otwarcia jak na ultra górskie dość niecodzienne, grubo poniżej czterech. Nic dziwnego bo w stawce czołówka krajowa chłopaków jak i dziewczyn. Z Michałem to już nie zamienię słowa przez najbliższe godziny, poleciał za najmocniejszą z nich… Lecimy i gadamy. Tempo szybkie jak na bieg górski… ale co to za bieg górski jak trasa to droga w dolinie? I tak się zastanawiamy kiedy wreszcie się zacznie gdy wita się z nami nasza Beatka wesoło rzucając „cześć chłopaki!” No dobra! Myślę, że już śniadanie miało wystarczająco czasu aby się uleżeć i mówię do Piotrka, że trzymamy się Beaty:).

 ZABAWY CZAS START!

Śniadanie przestało podchodzić do gardła i mogliśmy nieco się rozluźnić na tym niekończącym się asfalcie :(. Gdzieś tu miało być odbicie trasy dla tych co lecą 17 km. Nerwowo wypatrujemy, podpytujemy innych, mija 9. kilometr i pojawiają się obawy czy nie przegapiliśmy… Jest! Po 10 kilometrach wspólnego „górskiego” biegu asfaltem Piotrek odbija do lasu, czego mu zazdroszczę głośno, a on mi głośno współczuje ;). Rzut oka na zegarek: 10km, 50 minut. Nieźle, jak tak dalej będzie to przed południem będzie po wszystkim :D. Na 12. km punkt kontrolny i Aga uśmiecha się zza obiektywu :). Szybko wciągam dwa kawałki pomarańczy i nie tracę tu więcej czasu. Asfalt czeka.

Nareszcie, po 14 kilometrach bieszczadzkiego biegu ulicznego idziemy leśną ścieżką i to pod górkę! Mijam po chwili kilka osób, w tym dziewczynę, którą goniła Beata ;). Trasa prowadzi pofalowaną granią graniczną, przez las. Stawka jakby się ustawiła i lecimy sobie w równych odstępach a tylko czasem komuś się bardziej lub mniej spieszy.

Teraz głowę zaprząta mi tylko czy Piotrek już ukończył, czy wszystko ok, czy… Dzwonię, coś przerywa :(. Drugi raz, jest sygnał. Słyszę w głosie Marty, że wszystko ok, przybiegł na metę, czuje się dobrze. Czas: godzina 49, dziewiętnasty. Super! A teraz mogę już tylko zająć się  sobą i trasą:)). Na drugi punkt wpadam, a raczej przelatuję przez niego dziękując za ciepłe ziemniaki i inne dobroci. To jeszcze nie czas na takie rarytasy, ale też czuję, że dziś za wiele nie pojem w czasie biegu. Zresztą mam tyle ze sobą, że wystarczyło by na cały dzień. Sam nie wiem po co tyle pakuję a później dźwigam to wszystko do mety… I tak nabijam kolejne kilometry po asfalcie, czując już w nogach te szybkie 30 kilometrów aż tu nagle trasa skręca w bok, w prawo i to mocno pod górę! :)) Podejście jakie znam z ulubionych Beskidów, gdy chcąc zobaczyć co tam z przodu, trzeba głowę mocniej zadrzeć do góry ;). Mija mnie facet z kijami… No, kije tu by się przydały… Ale nic to, gdzieś trzeba wreszcie „rozprostować” kości po tych asfaltach. I tu trasa biegnie granią, przez las i jakie widoki… Widoków brak :D Biegnę czwartą dziesiątkę w Bieszczadach i nie widziałem Bieszczad! Niedorzeczne. Jest, łąką! Trawa po pachy kładzie się na wietrze i słońce. Czy to jedna z tych bieszczadzkich połonin? Taka mini może? Eee, znowu las ale przynajmniej ładny z krętą ścieżką. Ścieżka się kończy, taśmy prowadzą na przełaj, pomiędzy drzewami. Pierwszy szybszy, dłuższy zbieg. Mamy i pierwsze błotko :)). Już myślałe, że buty będę mieć jak po maratonie w mieście, ale się jednak nie udało, hehe. Aga z aparatem:)), wystaje jak gepard z trawy na sawannie. Wyłaniam się z lasu prosto na punkt nr 1, tzn. tym razem nr 3 a to oznacza sami wiecie co. Czego jest najwięcej na Ultra Maratonie Bieszczadzkim? Wcześniej tym odcinkiem lekko biegłem a teraz idę starając się uspokoić tętno. Mija mnie dziewczyna. To chyba ta od Beaty ;). No nic, nie moja liga. Biegnie, to idzie, to znowu biegnie. Hm, może też tak spróbuję. Udaje się, ale i tak mi znika z pola widzenia.

 40. kilometr. Tu zaczyna się zabawa. Od czterdziestego kilometra wchodzi do gry serce ;),a odbywa się to tak: biegnę do tamtego drzewa, stromo to idę, wychodzę i tuż przed szczytem znowu biegnę do kolejnego punktu, jeszcze 10 m do tej taśmy… coś słyszę za sobą, kije? E, chyba nie. A jednak coś stuka. Nie patrzę. Co zrobię jak się odwrócę i będzie to Beata? I dlatego nigdy się nie odwracam, liczy się tylko to co przede mną. Ta górka jest mocna, i długa. Nareszcie, może będzie coś widać. Gość z kijami mija mnie jak bym stał, ale nie stoję a lezę i wydaje mi się, że nawet sprawnie :D.

TOWARZYSTWO NA TRAKCIE I BYLE DO METY

Oho, wieje i drzewa się skończyły to znak, że teraz tylko w dół. Na szczycie stoi gość w puchowej kurtce a obiektyw ma zwrócony w kierunku przeciwnym do mnie. Jacek. I nawet mnie nie zauważy, ominie mnie jedyna szansa na fajne zdjęcie z tego wyjazdu… Cześć Jacek! Krzyczę a on się uśmiecha i celuje we mnie. Może jednak coś będzie z tego biegania po Bieszczadach ;).

Grań opada i wznosi się lekko. Na tyle mocno, że znowu idę. Sorry – słyszę i wyprzedza mnie dziewczyna w różowym. Jakby Beata ale nieee, ufff. Postanawiam, że złapię się jej, może dam radę. I lecimy sobie tak tą granią, pod górkę trochę mi ucieka, w dół doganiam. - Jak chcesz to leć! – woła. Nie, masz dobre tempo! Faktycznie tempo ma dobre, sam bym do takiego tempa się nie zmusił, nawet w dół. Doganiamy gościa z kijami. Złap się nas! – wołam mijając go. Teraz lecimy w dół we trójkę :)). Naprawdę szybko. Ona: Chłopaki, już mi się nie chce! – koleżanka oznajmia nie zwalniając. Pomyślałem, że fajnie będzie dociągnąć razem do mety: Dawaj, złamiemy sześć godzin! – Myślisz? – pyta, a ja zerkam na zegarek. Zostało 7 minut ale ile trasy do mety? Teren robi się bardziej stromy, przejmuję prowadzenie, już nie zwracam uwagi na dyskomfort, nie kalkuluję, tyle to już dam radę.

TUŻ PRZED KOŃCEM I META

52 kilometry, 5:58 z sekundami. Ale gdzie ta meta? Już wiem, że nie zdążę, no trudno :)), nie zwalniam. Coś wspominali o górce przed metą, jest i ona. Przez drzewa przebija się biały namiot biura zawodów, wrzawa mety i głos witający biegaczy. Już blisko. Doganiam grupkę chłopaków, ostatni z nich pada na ziemię, krzyczy i łapie się za nogę. Zbieramy się wokół chłopaka, krwi nie widać, noga wygląda na całą ale wciąż krzyczy. Zaniesiemy cię do mety – ktoś proponuje i podnosimy chłopaka. Po chwili próbuje sam iść z pomocą naszą i kijków a później i bez naszej pomocy. I tak kończy się ten bieg, na który już na początku zdecydowałem, że nie przyjadę więcej. No chyba że zmienią trasę ;).

 Na mecie są Marta, Piotrek i Michał. Ta rozmowa, wrażenia, narzekania – szybko się nie skończą ;). Czekamy na Rafała, Beatę, Łukasza, Krzysztofa i Pawła. Olga i Jarek już są :)). Ania i Wojtek dyżurują na mecie i każdego witają. Przyjechali z nami choć sami nie wystartowali. To bardzo miłe :)).

 

Podczas ceremonii organizatorzy niespodziewanie ogłosili, że mają dodatkową kategorię wiekową M18, w której wystartowało dwóch chłopaków. Jednym z nich jest Piotrek. Zaproszeni na scenę, stają na podium a my szczęśliwi, że nie zostali pominięci. Organizator wyjaśnia zebranym przed sceną, że choć pobiegli jakby nielegalnie ;), to wygrali w kategorii M20.

Super to zrobili, a nasza ekipa mogła świętować sukces Harpagana :)). Resztę dnia spędzamy jedząc, uzupełniając utracone elektrolity, a każdy jak zwykle ma co opowiadać :)).

 

W WYPRAWIE BRALI UDZIAŁ:

Na dystansie 90km

 1. Łukasz Uracz
 2. Anna Płuszna (Laska Ultraska)

 

Na dystansie 52km

 1. Michał Korek
 2. Kris Jurewicz
 3. Rafał Podstawny
 4. Paweł Warwas
 5. Beata Boruszewska

 

Na dystansie 26km

 1. Olga Gajocha
 2. Jarek Kuczborski

 

Na dystansie 17km

 1. Piotr Jurewicz

 

Byli, wspierali, kibicowali i fotografowali:

Agnieszka Warwas, Anna i Wojtek Madejek oraz Marta

 

A kolejny taki górski wyjazd, noooo zapowiada się zimą :D Będzie się działo!

 

Galeria: 2019.10.12 Ultramaraton Bieszczadzki

Powiązane informacje

Maraton 7 Jezior - debiut
Maraton 7 Jezior - debiut. Do startu....Gotowi ...START ...i  ruszyły  20 czerwca długo oczekiwane biegi w... [więcej]
7. Harpagańska Dycha - FAQ
7. Harpagańska Dycha - FAQ. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Miasto Sosnowiec już... [więcej]
7. Harpagańska Dycha
7. Harpagańska Dycha. Zapraszamy do zabawy po raz siódmy :) [więcej]
Zakochaj się w Warszawie
Zakochaj się w Warszawie. Bieganie, rodzina, praca, pasja... czy to da się połączyć. Bożenka pokazała, że tak, biorąc... [więcej]
1 2 Tri FUN ! - Łukasz Klich o I Triathlon Kędzierzyn Koźle
1 2 Tri FUN ! - Łukasz Klich o I Triathlon Kędzierzyn Koźle. Pomimo tego, że od marca przygotowywałem się do triathlonu to tak naprawdę nie miałem wybranych... [więcej]
Nasza sztafeta na Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu
Nasza sztafeta na Triathlonie w Kędzierzynie-Koźlu. W miniony weekend 28 lipca 2019 obyła się pierwsza edycja Triathlon Kędzierzyn-Koźle. Nasze... [więcej]
BAT - czyli triathlon w Sosnowcu
BAT - czyli triathlon w Sosnowcu. "Sosnowiec Łączy" z pewnością słyszeliście to hasło. Czy wiedzieliście jednak, że łączy... [więcej]
Wadowicki cykl biegów górskich
Wadowicki cykl biegów górskich. Harpagani uwielbiają biegać po górach. To tam z nich wychodzi to co najbardziej... [więcej]
Olga + 2 x Ania = Supermaraton Gór Stołowych
Olga + 2 x Ania = Supermaraton Gór Stołowych . W ramach babskiego wypadu i ogromnej potrzeby wspólnego spędzenia czasu postanowiłyśmy... [więcej]
Jaga-Kora jak po maśle
Jaga-Kora jak po maśle. Kora, Jaga czy „Baba Jaga” jak często nazywa ten bieg Aga, to kolejny bieg z serii... [więcej]
Jaga Kora czyli sprawdzian możliwości „Mam czas na bieganie„
Jaga Kora czyli sprawdzian możliwości „Mam czas na bieganie„. Bieganie ultra to zawsze było moje marzenie. Pamiętam jak siedziałam kiedyś przed komputerem, gdy... [więcej]
Moja pierwsza 40ka. Brzmi jak urodziny?
Moja pierwsza 40ka. Brzmi jak urodziny?. Moja pierwsza 40-ka. Brzmi jak urodziny? Nie no to już było, jest znacznie więcej na tzw. karku.... [więcej]
Harpagani na Węgrzech czyli Bridgestone 45. Komárno-Komárom
Harpagani na Węgrzech czyli Bridgestone 45. Komárno-Komárom. Każda dobrze przygotowana impreza powinna odbyć się z wpadką. Z ekipą Harpagana spotkaliśmy się o... [więcej]
9. Bieg Smyka
9. Bieg Smyka. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec serdecznie zaprasza na 9. Bieg Smyka, który odbędzie się... [więcej]
XII PÓŁMARATON DĄBROWSKI - Paweł Widawski
XII PÓŁMARATON DĄBROWSKI - Paweł Widawski. Miejsce 201051, czas 1:19:16. [więcej]
Myśli się materializują a marzenia się spełnia
Myśli się materializują a marzenia się spełnia. Myśli się materializują a marzenia się spełnia - tak chcę podsumować pierwszy start w tym roku... [więcej]
Myślicie, że żaden maraton już Was nie zaskoczy?
Myślicie, że żaden maraton już Was nie zaskoczy?. Czy Wy też tak macie, że zaraz po jednych zawodach pojawia się myśl, aby się zapisać na... [więcej]
Atest 6.Harpagańskiej Dychy
Atest 6.Harpagańskiej Dychy. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom dołączamy do wglądu atest 6 edycji naszej "Dychy".... [więcej]
Specjalnie dla was - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY
Specjalnie dla was - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY. Z myślą o fanach Dychy i stałych bywalców - KUBEK HARPAGAŃSKIEJ DYCHY - do zakupienia... [więcej]
Lubisz biegać ?
Lubisz biegać ?. [więcej]
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!
Hello, hello niespodzianek nie brakuje w tej edycji !!!. Zerknijcie - jaką propozycję, poza koszulkami w pakiecie, razem z VERTISS-em mamy w tym roku... [więcej]
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się
Zostało jeszcze 10 dni - pospiesz się. Przypominamy – zostało jeszcze 10 dni niższej opłaty startowej [więcej]
Zamieć, Zadyma, Zawierucha ...
Zamieć, Zadyma, Zawierucha .... Zamieć to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na... [więcej]
Galeria z Biegu WOŚP
Galeria z Biegu WOŚP . Przedstawiamy galerię zdjęć z 5. Sosnowieckiego Biegu WOŚP "Policz się z Cukrzycą"... [więcej]
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej
Przełom roku biegowego 2018/2019 - relacja Bożeny Fiałkowskiej. Chciałabym Wam opowiedzieć o moich dwóch biegach. Pierwszy to XVIII Gorlicki Bieg... [więcej]
6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów
6. Harpagańska Dycha w Sosnowcu - garść szczegółów. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, oraz Miasto Sosnowiec już... [więcej]
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą
Medal 5. Sosnowiecki Bieg Policz się z Cukrzycą. "Szczęście jest motylem: próbuj je złapać, a odleci. Usiądź w spokoju, a ono spocznie... [więcej]
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA
Świąteczna oferta w QMEDIC REHABILITACJA. Święta coraz bliżej, czas też na świąteczną ofertę w QMEDIC REHABILITACJA [więcej]
LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018)
LEŚNIK Zima 2018 (1.12.2018). Jak można najkrócej opisać etapy jakie się przechodzi podczas Leśnika? Od radości po... [więcej]
Eliminator
Eliminator "Zdobądź Górę i Pokonaj Siebie" . Eliminator czyli spacerkiem na Czantorie. Zawody składające się z 4 biegów na dystansie... [więcej]
Długi spacer po krainie Łemków
Długi spacer po krainie Łemków. W Beskidzie Niskim zakochałem się od pierwszego wejrzenia w 2016 roku i od 3 lat w moim biegowym... [więcej]
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą
5. Sosnowiecki Bieg Policz się z cukrzycą. BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)
DZIĘKUJEMY, ŻE CO ROKU JESTEŚCIE Z NAMI I TO DZIĘKI WAM... [więcej]
2018 New York City Marathon - relacja Anety
2018 New York City Marathon - relacja Anety. Kiedy kończysz 50 lat, zostajesz babcią i otrzymujesz w prezencie urodzinowym pakiet startowy na... [więcej]
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018
V Górska Przygoda - Wisła 10.11.2018. Ten bieg w zasadzie nie był wcześniej planowany ale tak się złożyło, że podczas rozmów ze... [więcej]
37.Mainova Frankfurt Marathon
37.Mainova Frankfurt Marathon. Zapraszamy do lektury relacji z 37.Mainova Frankfurt Marathon w którym swoją nową... [więcej]
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński
Z cyklu: Harpagańska Historia - Dominik Kamiński. Rozpoczynamy nowy cykl artykułów o naszych Harpaganach i Harpagankach. Na pierwszy ogień... [więcej]
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC
Niedziela - gwóźdź programu: Robert Stebel / QMEDIC. Spotkanie ze specjalistą od prawidłowej postawy i ciała i ruchu. W naszym nowoczesnym stylu... [więcej]
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!
Sobota - gwóźdź programu - Marcin Świerc !!!. Bez końca inspirują nas ludzie, którzy dokonują wspaniałych rzeczy. Poruszają nas ich... [więcej]
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'
ANETA I JEJ 'NOCNA WATAHA 2018/Jesień'. W piątek (19.10.2018 r.) w Częstochowie odbył się czwarty etap cyklu Nocna Wataha, tym razem w... [więcej]
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie
Harpaganki Bożena i Aneta na starcie "Biegnij Warszawo". Zwiedzanie Warszawy nie było dla nas głównym celem. Przyjechałyśmy tutaj aby wziąć udział... [więcej]
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA
Półmaraton Silesia part 4 - Renata - PÓŁMARATONKA. Nigdy nie mów nigdy. Decyzję aby wziąć udział w półmaratonie i zdobyć metę na... [więcej]
Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :)
Harpagani na Silesia Maraton cz. 3 - JAREK - MARATOŃCZYK :). Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK
Harpagani na Silesia Maraton cz. 2 - SEBASTIAN - PÓŁMARATOŃCZYK. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
Harpagani na
Harpagani na "Silesia Maraton" - cz. 1 - ISABELA - MARATONKA. Silesia Maraton w Katowicach 7 października br. przyciągnął na linię... [więcej]
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów
6. PKO Maraton Rzeszowski oczami Harpaganów. W minioną niedzielę w Rzeszowie po raz 6 odbył się PKO Maraton Rzeszowski, na którego... [więcej]
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI
Z cyklu HARPAGAŃSKIE AKTUALNOŚCI. Mija tydzień odkąd członkowie naszego Stowarzyszenia zebrali się na najważniejsze zebranie w roku... [więcej]
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec
„Cross Saturna” - relacjonuje Sebastian Pawelec. „Cross Saturna” bieg terenowy na dystansie 10 km miałem potraktować jako trening do... [więcej]
Baran Trail Race 25km
Baran Trail Race 25km. Baran Trail Race 25km czyli bieg po którym czuję się jakby stratowało mnie stado... [więcej]
Czas na pierwszą „100-tke”
Czas na pierwszą „100-tke”. Była Ćwiartka (1/4 IM) to teraz przyszedł czas na pierwszą „100-tke”. Aby przeżycia... [więcej]
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno
23 Międzynarodowy Bieg Uliczny Jaworzno. Bieg Uliczny Jaworzno - 15 km po raz trzeci już w moim kalendarzu biegowym, tym razem biegowo i... [więcej]
Pomsta Janosika
Pomsta Janosika. A zaczęło się to w lutym….
Zimowa edycja Janosika na dystansie 45 km tak nas urzekła,... [więcej]
Leśnik lato 2018
Leśnik lato 2018. Bo, ...ani czas, ani gwiazdy, ani też bogowie nie wyznaczają pór roku. Pory roku... [więcej]
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;)
Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” ;). Piątkowe hasanie o 4:30 czyli „Bieg Kochmana” to już Nasza tradycja. U nas jak zawsze... [więcej]
Letni City Trail 2018
Letni City Trail 2018. W letniej edycji City Trail wystartowałem z ciekawości jak będzie się biegło bez śniegu, błota, i... [więcej]
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.)
K-B-L w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Biegowego (20-21 lipca 2018r.). Razem z Kamilem, wybraliśmy się do Lądka Zdroju na bieg K-B-L czyli skrót od miast,... [więcej]
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-)
Jeśli propagujesz bieganie wśród swoich znajomych, czasem musisz się poświęcić :-). Do udziału w Hunt Run- Polowanie na Biegaczy- "Najdzikszy bieg sezonu z przeszkodami"... [więcej]
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON
SILESIAN HIGHLAND HALF MARATHON. W sobotę 30 czerwca w Nowej Wsi odbył się po raz trzeci Silesian Highland Marathon. Jest do bieg,... [więcej]
3x Śnieżka=1x Mont Blanc
3x Śnieżka=1x Mont Blanc. Zauroczona tym biegiem w którym brałam udział jako kibic rok temu, postanowiłam... [więcej]
Biegowy weekend Sebastiana
Biegowy weekend Sebastiana. Miniony wekend biegowy obfitował w wydarzenia biegowe. Wszystko zaczęło się już w czwartek 21... [więcej]
Bieg na 10 km w Jaworzu
Bieg na 10 km w Jaworzu. Bieg na 10 km w Jaworzu przeszedł do historii ;)
Wspaniała trasa z widokiem na Beskid Śląsk,... [więcej]
Sprawdzian w Bukownie
Sprawdzian w Bukownie. Miał to być pierwszy start po skoncentrowaniu się na krótszych dystansach. Narazie z... [więcej]
Nad(Leśnik)
Nad(Leśnik). Po wiosenym Leśniku zostały mgliste wspomnienia bo czasu trochę minęło i powodów do... [więcej]
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie
Dawanie jest fajne i to jeszcze w takiej formie. VI Bieg charytatywny na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum – 5 km „BIEGNIEMY DLA... [więcej]
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą
Biegnę by dać siłę tym co nie mogą. W dniu 26 maja telefon z pracy- mamy awarię więc w niedzielę 27mają w dniu biegu  wszystkie... [więcej]
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0)
Pięćdziesiąt na pięćdziesiąt, czyli jak zostaje się Ultrasem :0). „Pięćdziesiąt km na pięćdziesiąt lat” tak sobie marzyłem jakiś czas temu. Marzyłem to... [więcej]
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km
Bieg górski - Beskidzki Toporek 25km. Na stronie organizatora można było między innymi wyczytać: dystans: 25,6 km; przewyższenia:... [więcej]
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM
Harpagan na trasie - Beskidzki Topór ultra 73 KM. Beskidzki Topór ultra 73 KM ukończony i to jak czas 8:23:44 :). Jak to czytałem w... [więcej]
Majowy szalony weekend
Majowy szalony weekend. Tak jak Isa napisała to był majowy szalony weekend :-) [więcej]
Pociąg do biegania
Pociąg do biegania. Pociąg do biegania – bieg znaleziony przypadkowo udało się zebrać ekipę Alina, Paulina,... [więcej]
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC
Na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny BRAK MIEJSC. Informujemy, że na Bieg Smyka i Bieg Rodzinny WSZYSTKIE LIMITY MAMY NA FULL zapełnione [więcej]
Wings for Life World Run oczami Bożenki :)
Wings for Life World Run oczami Bożenki :). Uciekanie przed metą już mam za sobą. Droga do Poznania była długa, a do domu tym bardziej, ponieważ [więcej]
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina
Krótki opis 17. Cracovia maratonu autorstwa Marcina . Po ubiegłorocznym Maratonie w Krakowie i biegu z kontuzją kolana oraz odpuszczeniu planowanego na... [więcej]
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety
Padło na Orlen Warsaw Maraton - relacja Anety. Kiedy postanowiłam przebiec 3 Maraton w swoim życiu - padło na Orlen Warsaw Maraton, miałam przez... [więcej]
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu
Zbiórka dla Schroniska bezdomnych zwierząt w Sosnowcu. Kochane dzieciaki - w zeszłym roku zapewniliście zwierzakom ze schroniska pełne brzuchy W tym... [więcej]
8 Bieg Smyka
8 Bieg Smyka. Plac Papieski 16.06.2018 [więcej]
ČSOB Bratislava Marathon 2018
ČSOB Bratislava Marathon 2018. Bratysława to piękne miasto, warte zwiedzenia ze względu na ciekawą architekturę, dobry dojazd z... [więcej]
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy
Wyniki i galerie z 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy oficjalne wyniki i galerie z biegu na 10km i marszu Nordic Walking w ramach 5... [więcej]
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy
Minęła dłuższa chwila ... ciut odpoczęliśmy. ... ale nie opadły z nas emocje ... te cudowne - unoszące - dające siłę na zaś - że warto ...... [więcej]
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!
HARDCOROWCY - KONKURS DLA WAS!. SKOK TANDEM z instruktorem od Tajemniczego Sponsora :)
Kto kocha ekstremalne wyczyny ??? Kto... [więcej]
Komu zawiesimy na szyi ...
Komu zawiesimy na szyi .... Komu zawiesimy na szyi ten cudnej urody medal? [więcej]
Grawerowanie medali na mecie
Grawerowanie medali na mecie. Jedną z nowości na naszym biegu będzie możliwość wygrawerowania na medalu imienia, nazwiska oraz... [więcej]
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra
Bieg Śnieżnej Pantery+ Babia Góra. Podobnie jak rok temu w marcu, wybraliśmy się do Zawoi na IV Bieg Śnieżnej Pantery pod hasłem MOC... [więcej]
Trasa 5HD - bieg 10km i NW
Trasa 5HD - bieg 10km i NW. Dziś przyszedł czas na pokazanie Wam trasy - biegu i marszu nordic walking - nowej innej czy... [więcej]
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany
Limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze wyczerpany. Informujemy, że w dniu dzisiejszym został wyczerpany limit miejsc w 5. Harpagańskiej Dysze w... [więcej]
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r
Mój Bieg wiosenny - 11.03.2018r. Meta na Stadionie Śląskim - to był magnes, który przyciągnął 3056 osób na dystansie... [więcej]
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy
Projekty koszulki i buffa 5 Harpagańskiej Dychy. Przedstawiamy wam projekty koszulki i buffa, który każdy z opłaconych zawodników... [więcej]
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?
Zwiastun - 5 Harpagańska dycha - A ty?. Miejsca bardzo szybko się zapełniają i niektórzy już mocno trenują, aby osiągnąć super... [więcej]
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!
Pomożesz Frankowi i jego Mamie ??? Dołączcie !!!. "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co... [więcej]
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO
DZIĘKUJEMY BARDZOOOOO. Są już wyniki głosowania na maratonach polskich - Harpagańska Dycha wysoko cenioną wśród... [więcej]
Zimowy Janosik Kris
Zimowy Janosik Kris. 5:55... o matko... po co mi to znowu?
Może jeszcze chwilę uda się pospać, te pół... [więcej]
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę
Zmiana wysokości opłaty startowej za 5. Harpagańską Dychę. Informujemy, że OD DZISIAJ ulega zmianie wysokość opłaty startowej 5. Harpagańskiej Dychy. W... [więcej]
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018
Nasze Maryny i dzielne Janosiki - relacja Isabeli z Zimowego Janosika 2018. Zaczyna się piękny czas, czas na bieganie i to nie byle jakie –bo bieganie ULTRA! Początki... [więcej]
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy
Prezentacja medalu wręczanego na mecie piątej Harpagańskiej Dychy. Do piątej Harpagańskiej Dychy został już tylko miesiąc, a nawet mniej bo zostało tylko 29 dni ...... [więcej]
Trening górski z Marcinem Świercem
Trening górski z Marcinem Świercem. Ciekawa środa z Mistrzem Polski w Ultramaratonie Górskim Marcinem Świercem. Czwórka... [więcej]
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI
Nowość - 5. Harpagańska Dycha - klasyfikacja - DRUŻYNÓWKI. Lista zawodników się powiększa - hurrra !!! a na niej widzimy zapisanych zawodników... [więcej]
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!
Limit na Nordic Walking - WYCZERPANY !!!. Informujemy, że limit miejsc na marsz Nordic Walking został wyczerpany. Lista startowa pełna -... [więcej]
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking
WAŻNA informacja dla zawodników Marszu Nordic Walking. WAŻNA informacja lista zawodników Marszu Nordic Walking rośnie i rośnie ... przypominamy -... [więcej]
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu
5. HARPAGAŃSKA DYCHA w Sosnowcu. Wreszcie nadszedł moment, na który długo oczekiwaliśmy my i pewnie większość z WAS - co... [więcej]
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter
Altus Cup Mistrzostwa Polski Weteranów w biegu po schodach, czyli bieg na dystansie 33 pięter. Czy biegi górskie mogą odbywać się w mieście ? Pewnie, że tak. Mogą nawet odbywać się w... [więcej]

7 Harpagańska Dycha - 22 marca 2020

Organizatorzy

Sponsorzy

Patronat medialny