Spotykamy się na Stawikach, w pobliżu kas, biegacze - wtorek o 19:00,
sekcja NW - czwartek o 17:00.
Tutaj nas szukajcie.

IV Złota Morawa

Ostatni weekend był przykładem pięknej polskiej złotej jesieni. Nie mogło nas więc zabraknąć na… Złotej Morawie.Posłuchajcie szczegółów, jakie opowiedziały nam nasze dwie koleżanki Harpaganki:

Ewa.

15.10.2022 w sobotę w Szopienicach odbył się bieg i marsz Nordic Walking IV Złota Morawa. Trasa wynosiła 5km i 10 km do wyboru zarówno dla biegaczy jak i dla NW. Lena szła z kijkami na 10 km, natomiast ja na dystans 5 km. Trasa była zróżnicowana: trochę asfaltu i trochę cross. Szła z nami na 5 NW koleżanka Kasia i był to jej pierwszy start w zawodach, a Konrad z sekcji biegaczy Harpagan Sosnowiec biegł na 5 km.

Lena.

15.10.22 odbyła się IV edycja biegu i marszu NW – Złota Morawa. Do pokonania były dystanse 5 i 10 km zarówno dla biegu jak i dla NW. Startowałam na dystansie mało popularnym w tego typu zawodach – 10km wśród 12 innych zawodników. Trasa biegu/marszu była mieszana. Ok 40% trasy stanowił asfalt a w 60% trasa biegła drogami leśnymi. Pogoda tego dnia była kapryśna. Niby ciepło, ale dość wietrznie. Parę razy zaplątałam się w kije…albo one we mnie😉. Mimo tych delikatnych niedogodności, szło mi się bardzo dobrze. Na te zawody szłam z myślą zrobienia dobrego, mocnego treningu. I tak się stało. Całą trasę przeszłam równo, dość mocno i technicznie. 10 km pokonałam w 1h i 20min. Dla mnie nowy rekord i naprawdę mam się z czego cieszyć😊. Mam niestety świadomość, że idąc tak jak większość uczestników przede mną, pewnie pokonałabym ten dystans szybciej, ale przecież nie o to chodzi w naszym sporcie😊. Wniosek jaki nasuwa mi się po tym starcie jest jeden… zdecydowanie wolę zawody sędziowane😊.