Spotykamy się na Stawikach, w pobliżu kas, biegacze - wtorek o 19:00,
sekcja NW - czwartek o 17:00.
Tutaj nas szukajcie.

Śnieżka

Zastanawiacie się co robi ekipa nordikowa, kiedy nie nordikuje ?

Otóż od pewnego czasu, wraz z zaprzyjaźnioną grupą SieChodzi zdobywamy Koronę Gór Polski!

O co w tym chodzi? Korona Gór Polski to 28 szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju. Część osób ma oficjalną książeczkę, w której zbierane są pieczątki, które wraz ze zdjęciami z każdego szczytu można zweryfikować i zdobyć oficjalną odznakę Zdobywcy KGP.

Dzisiaj cofniemy się trochę do historii, ponieważ projekt ten realizujemy już od pewnego czasu, ale do tej pory o nim nie opowiadaliśmy.

We wrześniu przyszła kolej na Królową Karkonoszy, zwaną również Królewną Polskich Gór. Mowa zatem o Śnieżce, ze szczytem na wysokości 1602 m npm. Zdobycia tego szczytu podjęły się niezależnie dwie harpagańskie ekipy w niemal tym samym czasie.

Główna grupa wraz z SieChodzi zdobyła Królewnę w sobotę 24 września. Wyruszyli z Karpacza z okolic Świątyni Wang i dzielnie podążyli wprost na szczyt! Pogoda była łaskawa (co na Śnieżce oczywiste nie jest), więc i widoki mieli piękne i mogli cieszyć się przyjemną wędrówką w promieniach słońca i otoczeniu przyrody.

Grupa druga, postanowiła sobie sprawę nieco utrudnić rozpoczynając weekend wyprawą na okoliczną Szrenicę, Śnieżne Kotły, Szyszak i Śnieżne Stawki (a co!). Wszystko po to, aby w niedzielny poranek wstać wcześniej niż kogut zapieje i wyruszyć na zdobywanie najwyższego szczytu Karkonoszy przy niesamowitych dźwiękach jeleniego rykowiska. Trasę pokonali w przeciwnym kierunku niż grupa wcześniejsza, rozpoczynając od odwiedzenia Pielgrzymów i Słoneczników w otoczeniu ciszy i pierwszych promieni słońca, a po zdobyciu Śnieżki zobaczyć to wszystko jeszcze raz z dołu ze Schroniska Samotnia.

Wszyscy wrócili zadowoleni i dumni z kolejnych metrów dodanych do Korony (i zmęczeni!)

Postaramy się pokazać wam również nasze wcześniejsze wyprawy!

I oczywiście kolejne, bo jeszcze trochę szczytów przed nami!